×

3-latek zmarł w rozgrzanym samochodzie. Babcia o nim zapomniała

3-letni chłopiec spędził niedzielę w towarzystwie babci i trzech sióstr. Ok. godz. 17.30 wszyscy wrócili do domu i zajęli się swoim sprawami. Zapomnieli o chłopcu, który został w aucie. 3-latek zmarł w rozgrzanym samochodzie. Spędził w nim niemal 3 godziny.

3-latek zmarł w rozgrzanym samochodzie

To kolejna śmierć dziecka w rozgrzanym samochodzie. Kolejna, której można było uniknąć. Do tragedii doszło w mieście Columbus, w amerykańskim stanie Georgia. Tego dnia żar lał się z nieba. 3-letni Kendrick Engram Jr. spędzał czas z rodziną: babcią i trzema siostrami. Ok. godz. 17.30 wszyscy wrócili do domu. Sęk w tym, że mały Kendrick jako jedyny nie wysiadł z samochodu. Jego babcia poszła do sypialni, a siostry udały się do kuchni, żeby coś zjeść. Potem zajęły się zabawą. O Kendricku zwyczajnie zapomniano.

Ok. 20.15 babcia zawołała bawiące się dzieci. Gdy okazało się, że wśród nich nie ma 3-latka, kobieta rozpoczęła poszukiwania.

W tym czasie syn kobiety (wujek dzieci) pożyczył samochód matki i pojechał do Wendy’s (sieć fast foodów). Ok. godz. 20.30 do mężczyzny zadzwoniła matka, pytając, czy nie ma z nim Kendricka. Odpowiedź była przecząca, ale gdy kobieta poprosiła syna, by sprawdził tylne siedzenie w samochodzie, okazało się, że wydarzyło się najgorsze…

Mężczyzna zastał Kendricka nieprzytomnego. Natychmiast zadzwonił po pomoc. Niestety, życia chłopca nie udało się uratować.

 

Siódma ofiara w tym roku

Według organizacji KidsAndCars.org, mały Kendrick jest siódmym dzieckiem, które w tym roku zmarło w rozgrzanym samochodzie w Stanach Zjednoczonych. A to dopiero początek upałów.

Niedawno media opisywały inną tragiczną historię, która również wydarzyła się pod koniec czerwca. 18-miesięczny chłopczyk umarł zostawiony przez ojca na trzy godziny w samochodzie. Mężczyzna poszedł do pracy i zapomniał o synu. Gdy 37-latek zorientował się, co się stało, popełnił samobójstwo.

Do podobnego nieszczęścia doszło w Szczecinie. Matka zapomniała o 1,5 rocznym synku. Poszła do pracy, zostawiając chłopca w samochodzie na wiele godzin. Maluch zmarł.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij