×

28. finał WOŚP: ile zebrano w tym roku? Jurek Owsiak podał oficjalne wyniki zbiórki

28. finał WOŚP: ile zebrano w 2020 roku? Są oficjalne wyniki 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogłoszono je podczas dzisiejszej konferencji prasowej WOŚP. Jerzy Owsiak nie krył radości z powodu ogromnej sumy, jaką udało się zebrać w tym roku.

28. finał WOŚP: ile zebrano w 2020 roku?

Jaką sumę w tym roku zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? To pytanie zadawało sobie wiele osób, które zdecydowały się wesprzeć finansowo działania organizacji charytatywnej. Dziś, w warszawskiej siedzibie fundacji Jerzy Owsiak poinformował, ile dokładnie wynosi zebrana kwota. Wynik jest oszałamiający.

Szef WOŚP powiedział, że padł nowy rekord. Udało się zebrać aż 186 133 610 zł 66 gr! Tegorocznym mottem zbiórki było hasło: „Wiatr w żagle”. Fundacja za zebrane pieniądze zamierza zakupić najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających różnego rodzaju operacji.

W dniu głównej odsłony akcji, czyli 12 stycznia 2020 r. około 1750 sztabów prowadziło kwesty. 100 z nich było aktywnych poza granicami Polski. W akcję zaangażowano łącznie aż 120 tysięcy wolontariuszy. W związku z finałem miały miejsce rozmaite koncerty, happeningi czy imprezy sportowe. Planowano, że ogłoszenie wyników 28. finału nastąpi w Szczecinie, jednak ostatecznie z powodu potwierdzenia dwóch przypadków zakażeń koronawirusem w mieście, wyniki zostały podane w Warszawie.

WOŚP 2020 – padł rekord!

Przed rokiem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała sumę 175 938 717 zł i 56 gr. Pieniądze przeznaczono na kupno sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Placówki otrzymały m.in. urządzenia do rezonansu magnetycznego, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, ultrasonografy i echokardiografy.

Fundacja WOŚP uchodzi w Polsce za najpopularniejszą organizację pozarządową w kraju, która cieszy się największym zaufaniem społecznym. Niemniej jednak, nie brakuje osób sprzeciwiających się działalności Owsiaka, które dopatrują się nieścisłości finansowych. Zdarzały się również sprzeciwy ze strony księży czy katechetów, którzy zabraniają wiernym wspierania WOŚP.

Fundacja działa nieprzerwanie od 1993 roku. Co roku, w drugą niedzielę stycznia, ma miejsce zbiórka funduszy, nazywana Finałem WOŚP. Pieniądze są wykorzystywane na zakup sprzętu medycznego. Dotychczas Orkiestra zebrała łącznie ponad 1,1 mld zł

28. finał WOŚP 2
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować