×

25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Polsce to już niemal 800 osób!

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To oznacza, że w Polsce do tej pory zdiagnozowano już 799 osób. Przybywa chorych poza województwem mazowieckim.

25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego i 1 osoba z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie wiemy już o 799 przypadkach zachorowań! Resort zdrowia potwierdził 9 ofiarę śmiertelną koronawirusa. To 68-letni ksiądz, który leczył się w puławskim szpitalu.

Jednak rzeczniczka radomskiego szpitala powiedziała, że zmarł kolejny pacjent zakażony koronawirusem. Miał 79 lat i chorował na inne schorzenia. Tego przypadku jednak ministerstwo (póki co?) nie uwzględniło w swoich statystykach.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział:

Musimy przyzwyczaić się do trzycyfrowych wzrostów zakażeń koronawirusem w najbliższych dniach.

Rząd wprowadza nowe ograniczenia

W odpowiedzi na rosnące zagrożenie z powodu epidemii koronawirusa, rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Dotyczą one przede wszystkim poruszania się poza domem.

Odtąd wszystkich nas obowiązuje zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami. Po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (nie dotyczy członków rodzin), natomiast w Mszach św. będzie mogło uczestniczyć maksymalnie pięć osób!

Nieprzestrzeganie tych zasad będzie wiązać się z mandatem wysokości nawet 5 tys. zł!

Ale to niejedyne zmiany, jakie na nas czekają w najbliższym czasie. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w związku z kolejnymi obostrzeniami epidemicznymi, będą zamykane również sądy i urzędy państwowe.

Jak tłumaczył premier Morawiecki:

Chcemy, żeby po świętach wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy. Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, egzaminy ósmoklasisty, żeby życie wróciło do pewnej „nowej normalności”

Przypomnijmy: wczoraj (poniedziałek), w Polsce odnotowano rekordową liczbę 115 nowych przypadków zakażenia patogenem.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować