×

9 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Są też kolejne przypadki zakażeń

9 ofiara śmiertelna w Polsce została potwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia. To mężczyzna, którego stan był ciężki. Są również dane odnośnie kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

9 ofiara śmiertelna w Polsce

Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie smutną informację o kolejnym pacjencie, który zmarł w wyniku choroby COVID-19. Był to 68-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Puławach.

Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Potwierdzono także kolejne zdiagnozowane przypadki koronawirusa w naszym kraju.

Jak zminimalizować ryzyko zakażenia?

Najważniejszą profilaktyką jest kwarantanna oraz dokładne dbanie o higienę rąk. Należy ograniczyć opuszczanie miejsca zamieszkania do bezwzględnego minimum. Jeśli w domu znajduje się więcej osób, warto wyznaczyć jedną, która będzie załatwiała wszelkie sprawy na zewnątrz.

Przypominamy, że jeśli sanepid objął kogoś obowiązkową kwarantanną, za jej złamanie grozi kara 30 tys. złotych!

Mydło jest zabójcą koronawirusa i potwierdziły to badania naukowe. Pamiętajcie także, że zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa i nie należny ich porzucać bądź usypiać! Wielu obawia się o kwestię żywności, jednak tu także badania pokazują, że nie ma się czego bać. Koronawirus nie roznosi się przez pożywienie.

Mówić prawdę w trakcie wywiadu medycznego

Jeśli występuje u nas jakiekolwiek podejrzenie zakażeniem, należy poinformować lokalny oddział sanepidu. W trakcie rozmowy z lekarzem bądź medykiem należy bezwzględnie udzielić wszelkich informacji, o które zapyta. Oznajmienie o wszystkim może być kluczowe w celu ratowania zdrowia i życia.

Medycy wystosowali specjalny apel w tej sprawie. Należy pamiętać, że koronawirus roznosi się bardzo szybko i należy brać odpowiedzialność za drugiego człowieka. Osoba zarażona zagraża nie tylko sobie.

Pamiętajmy o rozwadze w momencie pandemii i bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz najbliższych!

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij