×

20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Łącznie w Polsce jest ich już 1051!

20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nich w mediach społecznościowych. Najwięcej chorych odnotowano w województwie śląskim.

20 nowych przypadków zakażeń

Kolejny raz za sprawą Twittera Ministerstwo Zdrowia informuje obywateli o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce.  Najwięcej przypadków jest z województwa śląskiego, gdzie zdiagnozowano 5 osób. Kolejne 4 przypadki są z województwa małopolskiego, 3 z kujawsko-pomorskiego.

Po 2 osoby zdiagnozowano w woj. świętokrzyskim, wielkopolskim, oraz lubelskim. W województwie podlaskim i zachodniopomorskim po 1 osobie.

Łącznie mamy 20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, a ogólnopolska liczba chorych wynosi 1051. 

Dzisiaj podano również informację o 14 ofierze śmiertelnej koronawirusa.

Profilaktyka przede wszystkim!

Pamiętajcie o wprowadzonych przez rząd ograniczeniach dotyczących m.in. wychodzenia z domu. A najlepiej zrezygnujcie z nich o ile nie są naprawdę ważne.

Mydło to zabójca wirusa, dlatego dbajcie o higienę skóry oraz ubrań. Warto także wspomnieć, że większość osób, u których wykryto koronawirusa znajduje się w kwarantannie domowej, a objawy choroby nie zawsze są nasilone. Nie należy jednak bagatelizować problemu i w szczególności uważać na seniorów!

Trzeba brać odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za bliskich!

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować