×

16-latek terroryzował pasażerów autobusu. Groził kierowcy nożem

W Wałbrzychu 16-latek groził kierowcy autobusu. Zaczął kopać przednie drzwi, a następnie wyciągnął nóż. Został już zatrzymany.

16-latek groził kierowcy autobusu

Jak podaje Wirtualna Polska, do zdarzenia doszło w sobotę 17 lipca na przystanku przy al. Podwale w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Na nagraniu, które opublikowano w sieci, widać, jak nastolatek terroryzuje pasażerów autobusu. Trzyma w ręku nóż i grozi kierowcy.

Młody mężczyzna zaczął kopać w przednie drzwi autobusu komunikacji miejskiej, przy okazji uszkadzając w nich szybę.

– powiedział podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Następnie nastolatek bierze stojącą na przystanku puszkę piwa i chwiejnym krokiem zaczyna odchodzić w swoją stronę. Jednakże, gdy dostrzega nagrywającą całe zdarzenie kobietę, cofa się i krzyczy „i tak tu nie mieszkam, bo mieszkam w Niemczech, szm**o ty”.

Niezwłocznie zawiadomiono wałbrzyską policję. Zanim jednak mundurowi dotarli na pętlę autobusową, nastolatek zbiegł z miejsca zdarzenia. Szczęsliwie dzięki nagraniu funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość chuligana.

Przyjęto też odpowiednie zawiadomienie od przedstawiciela firmy przewozowej o możliwości popełnienia przez nastolatka czynu zabronionego prawem. Straty w mieniu przedsiębiorstwo wyceniło na ponad 3,5 tysiąca złotych.

– poinformowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Wałbrzychu.

Co mu grozi?

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 16-latka. Trafił on do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. Usłyszał już zarzut popełnienia czynu karalnego.

16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

– dodaje mł. asp. Pieprzycka.

Polskie prawo w sprawach nieletnich wskazuje na osoby popełniające czyny karalne mająca od 13 do 17 lat. Grozi im wówczas pobyt w ośrodku poprawczym lub zastosowanie specjalnych środków wychowawczych. Kara jednakże może być orzeczona tylko w wypadkach przewidzianych przez prawo, ale tylko w momencie, gdy środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

16-latek groził kierowcy autobusu
Pixabay
Źródła: youtu.be, wroclaw.wp.pl, www.fakt.pl, www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij