×

13-latka z Suwałk wciąż w szpitalu. Nie ma wątpliwości, że urodziła żywe dziecko

13-latka z Suwałk nie może spać dzisiaj spokojnie. Nastolatka trafiła do Szpitala Wojewódzkiego imieniem doktora Ludwika Rydygiera w minionym tygodniu ze względu na ból brzucha. Na miejscu okazało się, że dziewczynka niedawno urodziła, choć po dziecku nie było ani śladu. Do czasu… W ubiegły czwartek martwy noworodek został znaleziony około 500 metrów od jej miejsca zamieszkania. Prokuratura ustaliła już, że dziecko urodziło się żywe, ale póki co nie wiadomo, co stało się z nim później. Wszystko wskazuje natomiast na to, że osobą, która pogrzebała maleństwo, jest 16-letni chłopak dziewczyny. Chłopak, który usłyszał już zarzuty.

Stan dziewczynki, która urodziła i straciła dziecko

13-latka z Suwałk przebywa na chwilę obecną w tamtejszym szpitalu. I choć jej stan określany jest jako dobry, ma pozostać w placówce jeszcze przez najbliższy tydzień.

Dużą uwagę skupiamy na jej stanie psychicznym, na kontakcie z psychologiem klinicznym, który czasami i dwa, i trzy raz dziennie jest u niej – zaznaczył ordynator oddziału ginekologi, patologii ciąży i położnictwa

13-latka z Suwałk

TVN24

13-latka jest pod opieką babci

Babcia nastolatki jest jej opiekunką w ramach rodziny zastępczej. 13-latka jest także pod stałą opieką Młodzieżowego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

Dla nas to też jest bardzo duże zdziwienie, że nikt nie widział, że jest w ciąży. Była cały czas w szkole, nie opuszczała zajęć. To jest takie bardzo zastanawiające, natomiast u mnie pracownik, koordynator rodzinny też nie zauważył, że była w ciąży – podkreślił dyrektor MOPR-u Leszek Lewoc

Zarzuty dla 16-letniego chłopaka nastolatki

16-letni chłopak, który prawdopodobnie jest biologicznym ojcem tragicznie zmarłego dziecka, usłyszał zarzut. Zarzut znieważenia zwłok oraz zarzut obcowania cielesnego z nieletnią poniżej 15. roku życia. Póki co Wydział Rodzinny i Nieletnich suwalskiego sądu podjął decyzję o umieszczeniu 16-latka na okres trzech miesięcy w schronisku dla nieletnich.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Suwałkach Krystyna Szóstka donosi, że grozi mu do 2 lat więzienia.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij