×

Ciało zabitego noworodka w zamrażarce. Nowe, szokujące ustalenia prokuratury

Ciało zabitego noworodka w zamrażarce — kilka dni temu o tej sprawie usłyszała cała Polska. Prokuratura poinformowała właśnie o nowych ustaleniach. Chłopiec urodził się żywy, ale ktoś brutalnie mu to życie odebrał.

Ciało zabitego noworodka w zamrażarce

O tej sprawie informowaliśmy kilka dni temu. W Stanowie pod Dzierzgoniem odkryto zwłoki dziecka. Ciało maleństwa schowano… w zamrażarce.

Potwierdzam, że znalezione zostały zwłoki, czy to jest płód, czy to jest noworodek, to dopiero się okaże po sekcji zwłok. Nic więcej w tej chwili nie mogę powiedzieć

– powiedziała w rozmowie z „Faktem” prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak podało Radio Gdańsk, matką dziecka ma być 16-letnia Karina Sz. Dziewczyna źle się poczuła, co zmartwiło jej mamę. Kobieta zabrała więc córkę do lekarza. Dopiero podczas wizyty okazało się, że nastolatka niedawno była w ciąży. 16-latka wyznała matce, co się stało. Przyznała, że niedawno urodziła lub poroniła i powiedziała, gdzie ukryła ciało dziecka.

Wstrząsające ustalenia

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przekazała, co ustalono do tej pory. Jak się okazało, maluch urodził się żywy, silny. Został jednak brutalnie zamordowany…

Do porodu doszło około tygodnia przed odnalezieniem zwłok. Ze wstępnej opinii sporządzonej po przeprowadzeniu sekcji zwłok wynika, że noworodek płci męskiej urodził się żywy i zdolny do życia. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci był wstrząs krwotoczny spowodowany licznymi obrażeniami

– poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Prokuratura przekazała już materiały dotyczące nastoletniej matki do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Kwidzynie. Ponadto prokurator zażądał przesłuchania matki dziecka jako sprawczyni zabójstwa. 

Teraz sąd spróbuje ustalić, czy nastolatka była w szoku poporodowym, czy też świadomie i z zimną krwią dopuściła się zarzucanego jej czynu. Śledztwo trwa, niewykluczone, że Karina Sz. będzie odpowiadać za to, co zrobiła, jak osoba dorosła.

Jeżeli okaże się, że zgodnie z artykułem 149 Kodeksu Karnego, matka zabiła dziecko pod wpływem szoku poporodowego, to osoba niepełnoletnia nie odpowiada karnie za taki czyn. Wtedy sąd dalej decyduje o jej losie. Natomiast, jeżeli okaże się, że to był art. 148, czyli zabójstwo i ustali że może odpowiadać na podstawie Kodeksu Karnego, jak osoba dorosła, to wtedy tę sprawę sąd przekaże dalej prokuraturze

– podkreśliła prok. Grażyna Wawryniuk.

Stanowo to maleńka miejscowość, w której wszyscy się znają. Rodziny Kariny Sz. nie cieszy się tam dobrą opinią. Sąsiedzi twierdzą, że dziewczyna piła i brała narkotyki. To samo miała robić jej matka. Gdy Karina zaszła w ciążę i zaczęła tyć, sąsiadom powiedziała, że to przez sterydy.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować