×

125 pasażerów samolotu zarażonych koronawirusem. Wszystkich poddano izolacji

To był feralny lot. 125 pasażerów samolotu zarażonych koronawirusem. Co ciekawe, wszyscy podróżni twierdzą, że przed wylotem okazali negatywne wyniki testów. Jak to możliwe?

125 pasażerów samolotu zarażonych koronawirusem

Podróżowanie w pandemii to nie lada wyzwanie. Nawet wtedy, gdy wydaje ci się, że spełniłeś wszystkie warunki i możesz ze spokojem wsiąść na pokład samolotu i dotrzeć do celu, nigdy nie wiesz, czy nie wydarzy się coś niespodziewanego. Tak było w przypadku pasażerów samolotu, który leciał z Mediolanu do położonego na północy Indii miasta Amritsar. Takich problemów chyba nikt się nie spodziewał.

Pasażerowie podróżowali wyczarterowanym samolotem, należącym do SARC Aviation z siedzibą w New Delhi, który dotarł do Indii w czwartek 6 stycznia ok. 4.00 czasu miejscowego. Spośród 179 podróżujących nim pasażerów, testy na koronawirusa wykonano u 160 osób (z badania zwolnione były dzieci i niemowlęta). Wyniki okazały się zaskakujące. Testy wykryły zakażenie koronawirusem u 125 osób!

Wsiedli zdrowi, wysiedli zarażeni

Ta sprawa wzbudziła ogromne emocje. W lokalnych mediach pojawiły się nagrania, na których widać liczne karetki pogotowia zaparkowane przed lotniskiem i tłumy kłębiące się przed bramą portu lotniczego.

125 pasażerów z pozytywnym wynikiem testu skierowano do izolacji – tych, którzy nie byli obywatelami Indii, przetransportowano do szpitala (to 13 osób). Tyle że wszyscy są zgodni co do tego, że przed wejściem na pokład samolotu przedstawili negatywne wyniki testu na koronawirusa. Pasażerowie byli zobowiązani, by przedstawić wynik testu, wykonanego maksymalnie 72 godziny wcześniej.

Jak mogliśmy uzyskać pozytywne wyniki po ośmiogodzinnym locie? Obowiązkowe było uzyskanie negatywnych wyników testów na COVID-19 nie starszych niż 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu we Włoszech. To jest niemożliwe

– powiedziała w rozmowie z portalem Indian Express jedna ze wzburzonych pasażerek.

Doszło do kłótni pomiędzy pasażerami a pracownikami lotniska. Służby sanitarne odpierają zarzuty rozzłoszczonych pasażerów.

Przetestowaliśmy wszystkich pasażerów i było wielu, którzy uzyskali wynik negatywny. Nie ma mowy o spisku

— powiedział lekarz z miejscowości Amritsar, Charanjit Singh, którego wypowiedź przytacza Onet.

W Indiach pandemia szaleje, a zakażeń przybywa w zatrważającym tempie. Tylko w czwartek potwierdzono ponad 90 tys. nowych przypadków koronawirusa. To blisko sześć razy więcej niż tydzień wcześniej. Eksperci uważają, że ma to związek z wariantem Omikron, który jest bardzo zaraźliwy.

W Indiach z powodu COVID-19 zmarło już 482 tysiące osób. Dotychczas odnotowano ponad 35 milionów zakażeń.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować