×

10-latka popełniła samobójstwo. Za jej śmierć odpowiada wyzwanie na TikToku

10-latka popełniła samobójstwo na skutek uczestnictwa w skrajnie głupim wyzwaniu na TikToku. Dziewczynka zawiązała sobie wokół szyi pętlę przy pomocy paska. Zmarła w wyniku uduszenia. Jej rodzice są załamani.

Skutki izolacji?

Epidemia koronawirusa sprawiła, że dzieci na całym świecie niemal cały swój czas spędzają w czterech ścianach. Ze względu na brak kontaktu z rówieśnikami, młodzi ludzie przez większość dnia serfują po Internecie. Dzieci są bardzo aktywne w mediach społecznościowych. Dużą popularnością cieszy się wśród nich nie tylko Facebook czy Instagram, ale także TikTok. Niestety w serwisie pojawia się sporo szkodliwych treści, które mogą mieć dla młodych ludzi fatalne skutki. Mówi się nawet, że znacznie poważniejszym skutkiem epidemii od zapaści finansowej będzie epidemia chorób psychicznych.

W ostatnim czasie na TikToku funkcjonuje przerażające wyzwanie o nazwie „black out challenge”, które polega na samopodduszaniu się aż do momentu utraty przytomności. Do groźnej akcji dołączyła także 10-letnie Antonella z Palermo. Dziewczynka bardzo chciała sprawdzić, czy również da radę wykonać wszystkie zadania. Zawiązała więc sobie na szyi pasek, a następnie podjęła próbę nagrania tego, jak wykonuje zadanie. Niestety w tym samym momencie straciła przytomność i doznała ataku serca. Dziecko trafiło do szpitala i tam zmarło.

10-latka popełniła samobójstwo
Twitter

10-latka popełniła samobójstwo

Rodzice Antonelli przyznali, że dla ich córki media społecznościowe były całym życiem. Ojciec dziewczynki nadal nie może pogodzić się z jej śmiercią. W wywiadzie dla włoskich mediów mówił:

Dalej nie wierzę w to, co się stało. Nie wierzę, że mojej ukochanej córeczki nie ma już z nami przez jakąś zabawę w Internecie. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to przekazać jej organy innym dzieciom, aby uratować czyjeś życie.

Mama i tata zmarłej 10-latki zdecydowali się oddać jej organy do transplantacji. Śmierć dziecka wywołała we Włoszech ogromne oburzenie. Trwa śledztwo, które pozwoli ustalić więcej szczegółów na temat śmierci Antonelli. Zostanie także przeprowadzona sekcja zwłok zmarłej.

Przedstawiciele TikToka zapowiedzieli już, że przeprowadzą weryfikację profili na platformie. Być może ich działanie pomoże uniknąć w przyszłości podobnych tragedii.

10-latka popełniła samobójstwo
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij