×

11 zasad, które dowodzą, że życie księżnej jest dalekie od ideału. Zdziwisz się, jak bardzo

Każda dziewczynka marzy o zostaniu księżniczką. Wystarczy, że zobaczy bajkę, a w niej baśniowy zamek, przystojnego księcia i pełne przepychu królestwo, gdzie nie brakuje dosłownie niczego. Rzeczywistość bywa jednak zupełnie inna. Okazuje się, że prawdziwe życie księżniczek wcale nie jest takie kolorowe, jakby się mogło wydawać.

Oto lista rzeczy, które są definitywnie zabronione księżnej. Jej życie znacznie różni się od życia pozostałych kobiet.

#1 Profil na mediach społecznościowych

Rodzinie królewskiej zabrania się zakładania kont na mediach społecznościowych. Oficjalne strony rodziny królewskiej, które znajdują się na Twitterze i Instagramie, są ściśle kontrolowane przez profesjonalistów, którzy starannie wybierają zdjęcia i dobierają do nich opisy.

#2 Dawanie autografów

Kate może mieć zdjęcia ze swoimi fanami, może uścisnąć im dłoń, ale… nie może rozdawać autografów! Zgodnie z królewskimi zasadami, może podpisać się tylko na oficjalnych dokumentach. Powodem jest strach, że ktoś może sfałszować jej podpis i wykorzystać go przeciwko królewskiej rodzinie.

#3 Jasny manicure

Księżna nie ma na paznokciach cyrkonii ani różnych, innych ozdób. Zgodnie z zasadami , może używać jedynie odcieni koloru nude. Manicure Kate składa się zazwyczaj z 2 odcieni: delikatnego różu lub cielistego beżu.

#4 Praca w biurze

Kate przez jakiś czas pracowała w firmie rodziców, która zajmowała się dostarczaniem towaród i organizowaniem imprez. Teraz praca Kate polega na uczestnictwie charytatywnych kolajach, wizytach w szkołach i szpitalach. Powszechnie uważa się jednak, że Kate nie lubi tego typu wydarzeń i próbuje ich unikać. Niechętnie uczestniczy także w spotkaniach członków rodziny królewskiej.

#5 Głosowanie

Księżna nie może głosować ani kandydować do parlamentu, podobnie jak inni członkowie rodziny królewskiej. Wszyscy monarchowie mają obowiązek zachować wobec wyborów neutralność.

#6 Publiczne pocałunki

Królowa Elżbieta II uważa, że publiczne wyrażanie uczuć przez rodzinę królewską jest nie na miejscu. Z powodu tej zasady pojawiły się plotki na temat relacji między Kate, a Williamem, ponieważ zawsze trzymają dystans między sobą w miejscach publicznych.

#7 Chodzenie na zakupy

Kate lubi zakupy tak samo, jak każda inna kobieta. Warto zaznaczyć jednak, że nie może chodzić na nie sama! Księżna może odwiedzać supermarkety i nowoczesne, londyńskie butiki tylko w obecności ochroniarzy.

#8 Noszenie futra

Zanim wyszła za mąż, uwielbiała nosić futra. Teraz księżna może nosić futra tylko czasami i to z wyjątkiem, że pochodzą one od zwierząt, które zginęły z przyczyn naturalnych.

#9 Ubiór

Choć Kate uwielbia jasne sukienki i młodzieńczy styl, teraz może nosić tylko skromne i eleganckie stroje. Jej ubrania są starannie dobierane przez najlepszych stylistów, aby uniknąć kontrowersyjnych wypowiedzi internautów i nie tylko.

#10 Podróże z całą rodziną

Ta zasada weszła w życie w ostatnim stuleciu, kiedy latanie samolotami było uznawane za niebezpieczne. Zakaz ma na celu ochronę linii rodziny królewskiej, w przypadku, gdyby miało dojść do katastrofy.

#11 Wizyty w salonach kosmetycznych

Księżna ma obowiązek zawsze wyglądać elegancko, dlatego musi odwiedzać salon piękności co najmniej 3 razy w tygodniu. Oczywiście, wszystkie przemiany odbywają się za zamkniętymi drzwiami.

Polecane

Może Cię zainteresować