×

Zwłoki 14-latki w jeziorze! W sprawie aresztowano 29-letniego mężczyznę

Tragiczny finał poszukiwań młodej dziewczyny. Po dwóch tygodniach poszukiwań służby odnalazły zwłoki 14-latki w jeziorze około 300 kilometrów od jej domu. W związku ze śmiercią nastolatki, służby aresztowały 29-letniego mężczyznę. Zatrzymany od kilku tygodni miał utrzymywać kontakt z tragicznie zmarłą dziewczyną przez Internet.

Zaginięcie 14-latki z Gottenheim

14-letnia Ayleen z Gottenheim wyszła z domu 21 lipca około godziny 18:00. Od tamtego momentu słuch o niej zaginął. Bliscy zgłosili sprawę policji. Natychmiast rozpoczęły się szeroko zakrojone poszukiwania z użyciem psów tropiących i helikopterów. Bez skutku. Przełom przyniosła udana próba namierzenia sygnału z telefonu komórkowego 14-latki, dzięki czemu służby ustaliły miejsce, w którym się znajdowała.

zwłoki 14-latki w jeziorze
Zrzut z ekranu za: TVN24

Zwłoki 14-latki w jeziorze

Poszukiwania wznowiono w powiecie Wetterau w Hesji. Trop okazał się być właściwy. Niestety, sprawdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Ciało Ayleen znaleziono w jeziorze Teufelssee, około 300 km od jej domu.

14-letnia Ayleen z Gottenheim padła ofiarą brutalnego morderstwa

– potwierdziła policja z Fryburga podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek.

W rodzinnej miejscowości zmarłej dziewczyny trwa żałoba.

Zdarzyło się najgorsze, co może się wydarzyć. Całe Gottenheim jest w szoku

– powiedział burmistrz miejscowości Christian Riesterer.

zwłoki 14-latki w jeziorze
Zrzut z ekranu za: TVN24

Zwłoki 14-latki z Gottenheim w jeziorze. Służby zatrzymały 29-letniego mężczyznę

Szef policji z Fryburga, Franz Semling, oznajmił, że w związku ze znalezieniem zwłok Ayleen, służby zatrzymały 29-letniego mężczyznę, który nie przyznał się do winy. Tymczasem jednym z dowodów przemawiających za aresztowaniem podejrzanego były znalezione u niego rzeczy osobiste tragicznie zmarłej 14-latk. Ponadto zatrzymany od kilku tygodni miał utrzymywać kontakt z nastolatką przez Internet.

29-latek ma swoim koncie wyrok za przestępstwo na tle seksualnym. Co więcej, dopuścił się uprowadzenia nieletniej, napaści seksualnej, a nawet morderstwa. Jak to możliwe, że mimo tak kryminalnej przeszłości wciąż był na wolności? Mężczyzna był skazany za napaść na 11-letnią dziewczynkę i próbę wykorzystania seksualnego, kiedy miał zaledwie 14 lat. Następnie przez 10 lat przebywał w szpitalu psychiatrycznym. W 2017 roku został zwolniony i poddany dozorowi – był objęty programem dotyczącym osób skazanych za przestępstwa seksualne i zagrożonych recydywą. Co więcej, dozór zakończył się 25 stycznia 2022 roku.

Zastanawiasz się, czy można było przeprowadzić lepszą terapię. Ale na pierwszy rzut oka w tym przypadku nie popełniono żadnych błędów. Myślę, że musimy uczciwie przyznać, że nigdy nie będziemy w stanie całkowicie wykluczyć takich sytuacji w wolnym konstytucyjnym państwie, w którym ludzie mają prawo do wolności po odbyciu wyroku

– ocenił szef Instytutu Kryminologii na Uniwersytecie w Tybindze Jorg Kinzig.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Policja we Fryburgu , Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/14-letnia-Ayleen-z-Gottenheim-brutalnie-zamordowana.-Cialo-znaleziono-300-km-od-jej-domu (miniatura wpisu), TVN24

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij