×

14-latka została zamordowana w 1980 roku. Dopiero prawie po 40 latach schwytano jej zabójcę

Czasami zdarza się, że mordercy zostają ukarani dopiero po kilku, a nawet kilkudziesięciu latach od popełnienia zbrodni. Tak stało się chociażby w przypadku 62-letniego dziś Robert Adkins’a. Mężczyzna został właśnie oskarżony o gwałt i zabójstwo 14-letniej dziewczynki. Makabrycznych czynów miał się dopuścić w sierpniu 1980 roku. Jak to możliwe, że zatrzymano go dopiero teraz?

Do okrutnej zbrodni doszło w sierpniu 1980 r. w Winston-Salem w Karolinie Północnej

Cofnijmy się o prawie 40 lat. Był sierpień 1980 roku, kiedy to Rondy Blaylock wracała ze szkoły wraz z koleżanką. W pewnym momencie tuż obok dziewczynek zatrzymała niebieska furgonetka. Pojazd miał wtedy prowadzić mężczyzna imieniem Jimmy – tak przynajmniej sam się przedstawił. Młodym uczennicom zaproponował, że podwiezie je do domu. Zgodziły się. Mężczyzna odwiózł koleżankę Rondy pod wskazany adres, po czym zniknął wraz z 14-latką.

Jeszcze tego samego dnia rozpoczęto poszukiwania dziecka. Poszukiwania, które zakończyły się trzy dni później. W lesie około 30 km od miejsca, w którym po raz ostatni była widziana Rondy, znaleziono częściowo rozebrane ciało dziewczynki. Sekcja zwłok wykazała, że została zgwałcona, a następnie zadźgana nożem.

Poszukiwania sprawcy, które początkowo nie przyniosły skutku

Śledczy natychmiast rozpoczęli dochodzenie. Dotarli do świadków, którzy twierdzili, że morderca miał około 20 lat, palił papierosy i słuchał rocka. Zebrane informacje nie wystarczyły jednak do tego, aby namierzyć sprawcę. W konsekwencji dochodzenie zawieszono. Nie zmienia to jednak faktu, że matka 14-latki do końca walczyła o to, by sprawca zapłacił za to, co zrobił jej dziecku.

Zwyrodnialec w końcu został zatrzymany

Do dochodzenia w sprawie wrócono w 2015 roku. Właśnie wtedy przeprowadzono badania DNA, które pozwoliło namierzyć i ukarać mordercę. Jak się okazało, był nim 62-letniego dziś Robert Adkins. Mężczyzna, który został o gwałt i morderstwo pierwszego stopnia, trafił do aresztu w amerykańskim hrabstwie Surry.

Matka tragicznie zmarłej dziewczynki nie dożyła momentu ujęcia sprawcy – zmarła rok wcześniej.

Polecane

Może Cię zainteresować