×

Horror w parku wodnym. 14-latek został wessany przez rurę odpływową w parku wodnym

Chciał zaimponować kolegom. Dziś nie wiadomo, czy wyjdzie z tego cało. Okoliczności tego przerażającego zdarzenia co prawda nie są do końca jasne. 14-latek prawdopodobnie rzucał sobie w raz z kolegami różne wyzwania, aż w końcu wydarzyło się coś, co nigdy i nigdzie nie powinno mieć miejsca. Kiedy nastolatek dał się sprowokować, podniósł kratkę kanalizacyjną w parku wodnym Fun Town Water Park w Crystal Beach w Teksasie, po czym poślizgnął się, wpadł do środka i został wessany przez rurę odpływową. Chłopak przebywa aktualnie w śpiączce farmakologicznej.

Został wessany przez rurę odpływową. 14-latek był o włos od śmierci

Przed utonięciem uchroniła 14-latka natychmiastowa reakcja światków zdarzenia i pracowników kompleksu, którzy odłączyli pompę wodną od zasilania. W ten sposób zmniejszono siłę ssania do tego stopnia, by dziecko mogło się samodzielnie wydostać. Kiedy mu się to udało, podszedł do ojca i przeprosił go za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. I choć zrobił to o własnych siłach i był w stanie się samodzielnie poruszać, został zaprowadzony do karetki, która przetransportowała go do szpitala.

Niestety, skutki wypadku okazały się bardzo dotkliwe

W placówce okazało się, że 14-latek ma poważne obrażenia wewnętrzne.

Chłopiec jest w stanie ciężkim – poinformowali lekarze

Póki co policja ani personel szpitala nie ujawniają więcej informacji na temat stanu zdrowia chłopca. Z nieoficjalnych informacji opublikowanych przez Fox News dowiadujemy się jednak, że specjaliści zadecydowali o wprowadzeniu 14-latka w stan śpiączki farmakologicznej.

Oświadczenie parku wodnego

Zarząd parku wydał już w sprawie zdarzenia specjalne oświadczenie, w którym wyrażono współczucie wobec rodziny nastolatka.

Policja wszczęła już śledztwo. Chce m.in. zbadać, czy kratka odpływowa na terenie parku wodnego mogła być lepiej zabezpieczona i czy tego, co się wydarzyło, można było uniknąć. Ma to zapobiec kolejnym takim sytuacjom w przyszłości.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować