×

Żona Rafała Trzaskowskiego zachorowała. Prezydent stolicy potwierdził informację

Żona Rafała Trzaskowskiego zachorowała. Prezydent Warszawy podzielił się smutną informacją na temat stanu zdrowia Małgorzaty Trzaskowskiej. Okazuje się, że kobieta jest zakażona koronawirusem. W związku z tym, polityk Platformy Obywatelskiej będzie musiał odbyć kwarantannę i obserwować czy wystąpią u niego ewentualne objawy.

Test na obecność COVID-19

W mediach społecznościowych pojawiła się wyjątkowo niepokojąca informacja na temat stanu zdrowia żony prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski w opublikowanym przez siebie komunikacie potwierdził, że Małgorzata Trzaskowska jest zakażona koronawirusem. W związku z tym, oboje przebywają na kwarantannie. Teraz prezydent stolicy wykonuje swoje obowiązki w trybie zdalnym. Były kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeszedł także test na obecność COVID-19. Na szczęście okazało się, że nie jest zakażony. W swoim wpisie na Twitterze polityk zaapelował do wszystkich, aby trzymali kciuki za jego partnerkę. Oświadczył, że sam jest zdrowy i jak na razie czuje się wyśmienicie. Ostrożność jest jednak wskazana.

Ze względu na chorobę mojej żony przebywam na kwarantannie. Na razie jestem zdrowy – test robiłem wczoraj. Pracuję zdalnie. P.S. Trzymajcie kciuki za Gosię.

Żona Rafała Trzaskowskiego zachorowała

Nie jest to pierwszy raz, gdy prezydent Warszawy musi przebywać w izolacji ze względu na możliwość zakażenia koronawirusem. W listopadzie zeszłego roku Rafał Trzaskowski był na kwarantannie po tym, jak okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2. Wówczas okazało się, że nie doszło do zakażenia.

Zakażenie koronawirusem mają już za sobą m.in. prezydent Andrzej Duda oraz były prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent Polski zakaził się COVID-19 pod koniec października 2020 roku. Choroba przebiegła u niego w bardzo łagodny sposób. Po dwóch tygodniach spędzonych w izolacji, prezydent odwiedził stację krwiodawstwa i oddał osocze. W przypadku Bronisława Komorowskiego choroba miała dużo silniejszy przebieg. W listopadzie polityk trafił do szpitala. Po wszystkim Bronisław Komorowski zdecydował się opowiedzieć o tym, jak w jego przypadku wyglądało zakażenie koronawirusem.

Pobyt w szpitalu trwał jedenaście dni, a wcześniej chorowałem w domu. Koronawirus zaatakował płuca i było to bardzo rozległe, ciężkie zapalenie płuc, z którego cały czas jeszcze wychodzę.

Życzenia płyną

Pod wpisem Rafała Trzaskowskiego szybko pojawiło się sporo miłych słów od internautów. Ludzie życzą parze prezydenckiej dużo zdrowia i mają nadzieję, że Trzaskowski ostatecznie nie zachoruje na COVID-19.

„Dużo zdrowia, panie prezydencie, dla całej rodziny!”,

„Dużo zdrowia, będzie dobrze!”,

„Zdrowia, zdrowia dla Gosieńki”,

„Zdrówka dla naszej pierwszej damy”.

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować