×

Żona Hołowni wspiera WOŚP. Na aukcję trafił wyjątkowy przedmiot

W polskiej armii tylko cztery kobiety pilotują samoloty odrzutowe. Teraz można wylicytować wyjątkowy przedmiot, należący do jednej z nich. A przy tym wesprzeć szczytną akcję. Żona Hołowni wspiera WOŚP – w chwili powstawania tekstu, najwyższa oferta na licytacji wynosi 5400 złotych.

Przedmiot został przekazany sztabowi WOŚP Elbląg. Finał akcji już w najbliższą niedzielę (12 stycznia)!

Kim jest żona Hołowni?

Urszula Brzezińska-Hołownia to żona Szymona Hołowni – dziennikarza, pisarza i prowadzącego Mam Talent, kandydującego w wyborach prezydenckich. Przed ogłoszeniem startu w wyborach, Szymon Hołownia niechętnie dzielił się swoim życiem prywatnym. Niewielu wiedziało nawet, że dziennikarz ma żonę i córkę.

Tymczasem kandydat na prezydenta ma powód do dumy – jest pilotem myśliwca MiG-29 i zawodowym oficerem. Według informacji Nesweeka, to jedyna kobieta – pilot w jednostce i jedna z kilku w całym kraju.

Urszula Brzezińska-Hołownia pilotuje migi w jednostce – 23, w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Żona Hołowni wspiera WOŚP

Teraz żona Hołowni wspiera WOŚP, przekazując na aukcję wyjątkowy przedmiot – osobistą naszywkę, na co dzień noszoną na rękawie kombinezonu, w którym lata Urszula. To naszywka, którą posiada większość pilotów wojskowych – z myśliwcem MIG-29 i słowem Fulcrum – NATO-wskim oznaczeniem tego typu samolotów.

Wraz z wyjątkową naszywką można wylicytować album z fotografiami polskich samolotów wojskowych autorstwa jednego z najwybitniejszych fotografików w tej dziedzinie, Sławka Hesji Krajniewskiego.

zrodlo „>Facebook

zrodlo „>Facebook

Rodzinna tradycja

Aukcje Allegro na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jedna z form pomocy. Udzielają jej politycy, gwiazdy show-biznesu i sportu, media, jak i przysłowiowi „zwykli Kowalscy”. Pomóc może każdy.

Pieniądze z wylicytowanych aukcji zasilą konto WOŚP, a docelowo zostaną przeznaczone na nowoczesny sprzęt ratujący życie dzieciom, potrzebującym różnego rodzaju operacji.

Jak zapowiada Szymon Hołownia na Facebooku, również on przeznaczy coś nas aukcję, ponieważ:

wspieranie WOŚP, na różne sposoby, to rodzinna tradycja.

Jeszcze nie wiadomo, o jaki przedmiot chodzi. Kandydat na prezydenta, przyznając się do wspierania WOŚP, podejmuje pewne ryzyko. To ryzyko utraty poparcia potencjalnych wyborców. Powszechnie wiadomo, że – chociaż akcja łączy wielu ludzi dobrej woli, ma również spore grono przeciwników.

Żona Hołowni pisze:

Wielka Orkiestra z całą pewnością, jak co roku, poleci w tym roku po rekord, cieszę się, że mogę dołączyć do tej dobrej misji!

Na 3 dni przed końcem licytacji, oferowana kwota za naszywkę to 5400 złotych. Wyjątkowy przedmiot, jak dotąd, licytowało 25 osób. Ile wyniesie ostateczna kwota?

 

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować