×

Nie żyje Zofia Czerwińska. Aktorka zmarła w wieku 85 lat

W wieku 85 lat zmarła Zofia Czerwińska, aktorka znana z kultowych ról w takich produkcjach jak „Alternatywy 4”, „Miś” czy „Świat według Kiepskich”. O tym, że artystka zmarła poinformował Mariusz Szczygieł, dziennikarz i reportażysta.

Na jego prywatnym profilu pojawiło się zdjęcie aktorki opatrzone stosownym podpisem

Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze „Czarownic z Eastwick”. Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana „My Way”… A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019

Zofia – urok i charyzma, jakiej brakuje dziś u ludzi

Tak można było z pewnością powiedzieć o niej i nie byłoby to kłamstwo. Zarażała dobrą energią, a jej kunszt aktorski był ceniony nie tylko w teatrze, ale i na ekranie. Mogliśmy zobaczyć ją w takich dziełach jak „Miś”, „Rejs”, „Och, Karol”, „Poszukiwany, poszukiwana” czy „Pianista”. Jej talent doceniono 22 grudnia 2008 roku, gdy z rąk podsekretarza stanu w MKiDN Tomasza Merty odebrała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Takich artystów będzie zawsze brakować

Może Cię zainteresować

zamknij