×

Spore zmiany w PKP Intercity. Pasażerowie drugiej klasy są bardzo rozczarowani

PKP Intercity postanowiło zrobić swoim pasażerom „niespodziankę” i nie poinformowało ich o zmianach dotyczących Pendolino. O co chodzi?

Zmiany w PKP Intercity
Twitter

Zmiany w PKP Intercity

Okazuje się, że klienci, którzy podróżują Pendolino będą mogli zapomnieć o pewnych profitach, które wcześniej były normą. Bilety są dość kosztowne, ale w ramach nich pasażerowie otrzymywali poczęstunek.

O sporych zmianach informuje biuro prasowe PKP InterCity:

Od 1 lutego 2020 osoby podróżujące pierwszą klasą pociągów Express InterCity Premium oraz Express InterCity w ramach swojego przejazdu otrzymają bezpłatnie do wyboru dwa napoje: ciepły (kawę lub herbatę) oraz zimny (wodę lub sok). Natomiast pasażerowie drugiej klasy pociągów EIP i EIC, w ramach darmowego poczęstunku, otrzymają do wyboru wodę gazowaną lub niegazowaną. Wprowadzona od 1 lutego zmiana wynika z nowej umowy handlowej zawartej z dostawcą usługi gastronomicznej Wars.

Pasażerowie jednak wciąż mają do dyspozycji wagon restauracyjny, choć ten nie zawsze jest w taborze i ceny są dość wysokie…

Skąd taka decyzja?

Zarząd państwowych kolei nie chciał zdradzić skąd ta nagła decyzja. Najpewniej chodzi o oszczędności, jednak koleje w ostatnich latach notują coraz większą ilość pasażerów, co za tym idzie także przychodów.

Na oficjalnej stronie czy Facebooku nie znajdziemy informacji o zmianach dotyczących poczęstunku. Dopiero media zainteresowane tematem, uzyskały dokładną informację odnośnie zmian.

PKP Intercity od lat ma problem wizerunkowy i jak widać nic się w tej kwestii nie zmienia. Przypomnijmy, że dwójka dzieci została pogryziona przez pluskwy w Pendolino we wrześniu ubiegłego roku.

PKP Intercity w żaden sposób na tę wpadnę wizerunkową nie zareagowało. Obecny rząd mocno promuje i rozwija transport kolejowy, inwestując miliardy złotych w modernizację oraz nowe perony. Sam prezydent wypowiada się o kolejach w bardzo pozytywny sposób:

Zmiany w PKP Intercity
Wikipedia

Te zmiany w PKP Intercity na pewno nie pomogą w kryzysie wizerunku. Często jeździcie pociągami, czy wolicie inne środki transportu?

Źródła: www.rynek-kolejowy.pl, spidersweb.pl, businessinsider.com.pl, finanse.wp.pl
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), Wikipedia

Może Cię zainteresować

zamknij