×

Szlaban uderzył rowerzystkę w głowę. PKP opublikowało nagranie ku przestrodze

To musiało boleć. Szlaban uderzył rowerzystkę w głowę, gdy ta zignorowała czerwone światło i opadające na przejeździe kolejowym rogatki. Kobieta upadła tuż przy torach. Uderzenie było na tyle silne, że konieczna była interwencja pogotowia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opublikowały nagranie z momentu zdarzenia. Niech ten materiał będzie dla nas wszystkich przestrogą.

Szlaban uderzył rowerzystkę w głowę

Kamera zarejestrowała niecodzienne nagranie 15 lipca na przejeździe kolejowym w Dęblinie w województwie lubelskim. To tam rowerzystka została uderzona w głowę przez szlaban po tym, jak zignorowała sygnalizację świetlną i opadającą rogatkę.

15 lipca bieżącego roku na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie (woj. lubelskie), dwóch kierowców i dwie rowerzystki zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki. Druga rowerzystka uderzyła głową o opuszczany szlaban. Konieczna była interwencja pogotowia. Zapis z monitoringu został przekazany służbom w celu ustalenia i ukazania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie

– podaje w opisie do zamieszczonego na YouTube nagrania PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nagrane publikujemy ku przestrodze. Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory

– czytamy w dalszej części wpisu.

Rowerzystka z pewnością zapamięta tę lekcję na długo. Myślicie, że jeszcze kiedykolwiek przejedzie na czerwonym świetle?

„Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem”

PKP przypominają, że kierowcy i rowerzyści muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach, od których zależy bezpieczeństwo. Pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć.

Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem; na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu; zbliżając się do przejazdu, należy zachować szczególną uwagę i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Żółte naklejki

Co więcej, Polskie Koleje Państwowe przypominają o zasadach stosowania Żółtych Naklejek PLK, które mogą zapobiec wypadkom. Wspomniane naklejki można znaleźć na napędach rogatek lub na krzyżach Świętego Andrzeja od strony torów. Jakie informacje można na nich znaleźć?

Na każdej takiej naklejce umieszczony został indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu składający się z 9 cyfr. Przedstawione w ten sposób informacje pozwalają na precyzyjną identyfikację lokalizacji przejazdu lub przejścia. Na naklejkach umieszczono również numery telefonów do dyspozytora zakładowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i nr alarmowy 112

– podaje PKP.

Źródła: tvn24.pl, www.youtube.com
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować