×

Koszmar na Śląsku. Wykoleiły się dwa wagony pociągu Intercity

Koszmar na Śląsku: wykoleiły się dwa wagony pociągu Intercity. Do zdarzenia doszło w piątek nad ranem. Co tam się wydarzyło? Spółka PKP PLK informuje o utrudnieniach na kolei. Sprawą zajęły się służby.

Koszmar na Śląsku

Przez całą środę 14 lipca nad województwem śląskim przechodziły potężne burze. Nawałnica przeszła m.in. nad Katowicami i Sosnowcem. Grzmiało, wiało i padało, w niektórych miejscach bardzo intensywnie. Wiatr osiągał w porywach 120 km/h. Lokalnie pojawił się także grad.

Straż pożarna do wieczora przyjęła aż 500 zgłoszeń związanych z nawałnicami. Z Kostkowic (powiat zawierciański) ewakuowano 370 osób z obozu harcerskiego. Służby apelowały do mieszkańców o pozostanie w domach.

Prawdopodobnie to środowe wydarzenia doprowadziły do groźnego wypadku na torach.

Wykoleiły się dwa wagony

Śląsk, podobnie jak kilka innych regionów Polski, od kilku dni zmaga się z dramatycznymi skutkami nawałnic. O tym, jak ogromne niebezpieczeństwo stwarza siła żywiołu, przekonali się pasażerowie pociągu Intercity relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia.

W piątek ok. 4 nad ranem na szlaku Leszczyny-Czerwionka wykoleiły się dwa wagony pociągu. Jak informuje Polsat News, przyczyna to podmycie torów, do którego doszło podczas intensywnej burzy. Na miejscu zjawiły się służby: straż pożarna, policja i ratownicy medyczni.

Po zdarzeniu wstrzymano ruch kolejowy na linii Tychy – Rybnik. Regionalny przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową.

Nikt nie ucierpiał

Na szczęście podczas niebezpiecznego zdarzenia żadenzs pasażerów nie ucierpiał. Podróżnych bezpiecznie wyprowadzono ze składu. Prace przy „wkolejaniu” wagonów nada trwają. Teraz przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja.

Podróżni muszą się jednak liczyć ze zmianami w ruchu. By utrzymać sprawność przejazdów, powołano specjalny zespół składający się z przedstawicieli PLK i przewoźników kolejowych. Zmiany w komunikacji związane ze zdarzeniem można śledzić na portalu pasażera (www.portalpasazera.pl), a także na bieżąco na stacjach i przystankach.

Pociągi PKP Intercity jadą trasą zmienioną: ze stacji Tychy przez Pszczynę, Suszec do Rybnika.

Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij