×

Zmiana na stanowisku premiera? Patryk Jaki wygadał się, kto go może zastąpić

Zmiana na stanowisku premiera może nastąpić w najbliższym czasie. Jarosław Kaczyński ma już nowego pupila, którego na dodatek popierają ziobryści.

Nowy pupil prezesa

Jarosław Kaczyński od pewnego czasu nie ukrywa, że na stanowisku jego pupila zaszły zmiany. Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozczarował się premierem Mateuszem Morawieckim, za to zachwycił się prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem.

Spektakularna kariera Obajtka, który za czasów rządów PO i PSL pełnił stanowisko wójta gminy Pcim, rozkręciła się dzięki Prawu i Sprawiedliwości. W 2016 roku z Pcimia awansował na prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i rady nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa, a dwa lata później został prezesem Orlenu.

Za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości doszło także do umorzenia sprawy karnej przeciwko Danielowi Obajtkowi za przyjęcie korzyści majątkowej i współdziałania ze zorganizowaną grupą przestępczą. 15 kwietnia 2013 r. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze, ale proces nie mógł się rozpocząć, bo oskarżony przez 3 lata nie stawiał się na odczytanie aktu oskarżenia.

zmiana na stanowisku premiera
Twitter

W końcu we wrześniu 2017 roku Prokuratura Krajowa, już wówczas zarządzana przez Zbigniewa Ziobrę, podjęła decyzję o umorzeniu postępowania karnego.

Zmiana na stanowisku premiera?

Teraz ten sam Ziobro mocno forsuje kandydaturę Obajtka na stanowisko premiera rządu, w miejsce nielubianego przez niego Mateusza Morawieckiego. Wprawdzie nic jeszcze nie jest postanowione, ale Solidarna Polska mocno kibicuje Obajtkowi.

Na ten temat wygadał się europoseł i bliski współpracownik Ziobry, Patryk Jaki. Jak zdradził w rozmowie z Wirtualną Polską:

Decyzja co do premiera należy do największej partii w koalicji. Z tego, co wiem, Daniel mówił, że na razie taka propozycja nie padła. Piłka jest po stronie największego koalicjanta. Nie sądzę, aby w tej kwestii były jakieś przeszkody z naszej strony.

Dwa dni temu Daniel Obajtek odebrał nagrodę Człowieka Wolności tygodnika Sieci. Z tej okazji prawicowy portal wpolityce przypomniał niedawno przeprowadzony wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. O Obajtku wypowiadał się z entuzjazmem:

To jest przede wszystkim niezwykły człowiek, jeżeli chodzi o talent podejmowania dobrych i słusznych decyzji. Można powiedzieć, że w tym naszym zbiorze ludzi mających kwalifikację, by zrobić dla społeczeństwa coś dobrego, jest wyróżniającą się postacią. Człowiek niezwykły, skuteczny.

Źródła: www.se.pl, pl.wikipedia.org, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować