×

Zmarł żołnierz, który pełnił służbę przy granicy. „Doszło do wystrzału z broni”

Zmarł żołnierz, który pełnił służbę przy granicy polsko-białoruskiej. O jego śmierci poinformował Dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. W oświadczeniu czytamy o „wystrzale z broni służbowej”. Rodzina wojskowego została objęta opieką psychologa.

Nieszczęśliwy wypadek

W dniu 13 listopada zginął jeden z polskich żołnierzy oddelegowanych do służby na granicy polsko-białoruskiej. Prawdopobnie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Czynności wyjaśniające w sprawie śmierci żołnierza prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale Prokuratury z Białegostoku.

O tragedii poinformował Dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w specjalnym oświadczeniu. To z jego treści dowiadujemy się, że rodzina zmarłego wojskowego została już powiadomiona i objęta opieką psychologa.

Zmarł żołnierz, który pełnił służbę przy granicy

Według wstępnych ustaleń doszło wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie

– czytamy w oświadczeniu Dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Z treści wynika również, że zmarły żołnierz od ponad tygodnia pełnił służbę w ramach odwodu. To oznacza, że nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej. Nie miał kontaktu z migrantami.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM Piotr Bułakowski, do postrzelenia 19-letniego żołnierza doszło w okolicach Hajnówki.

Kondolencje na Twitterze przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Bardzo smutna wiadomość. Żołnierz zmarł w czasie pełnienia służby. Wyrazy współczucia dla najbliższych

– napisał Żaryn.

Sytuacja na granicy z Białorusią robi się coraz bardziej napięta. Polskie służby przygotowują się do ewentualnego zaostrzenia konfliktu. Na oficjalnym profilu Ministerstwa Obrony Narodowej na Twitterze pojawił się nawet wpis o dostarczeniu kontenerów mieszkalnych dla naszych żołnierzy.

73 kontenery mieszkalne dla żołnierzy pełniacych służbę na granicy polsko – białoruskiej zostaną dziś dostarczone w rejon Michałowa.

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.gazeta.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij