×

65-latka uznano za zdolnego do pracy. Mężczyzna zmarł kilka dni później w urzędzie

Zwyczajny dzień zamienił się w koszmar, gdy oczekujący w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych mężczyzna niespodziewanie upadł na ziemię i stracił przytomność. Pozostali petenci już chwilę wcześniej podejrzewali, że 65-latkowi coś dolega.

Został uznany za zdolnego do pracy

Sytuacja rozegrała się 22 listopada około 9:30 rano w miejscowym urzędzie pracy, w mieście Llanelli w południowej Walii. 65-letni mężczyzna był umówiony na spotkanie dotyczące przyznania zasiłku dla bezrobotnych po tym, jak został uznany za zdolnego do pracy.

Gdy człowiek osunął się z krzesła na podłogę, od razu na ratunek ruszyli przerażeni pracownicy urzędu. Podjęli próby reanimacji poszkodowanego, jednak bez rezultatu. Niedługo później na miejsce przybył lekarz, który stwierdził zgon.

Mężczyzna chorował na cukrzycę

Jak relacjonuje jeden z klientów urzędu, a prywatnie znajomy zmarłego, 65-latek chorował na cukrzycę. Jest oburzony tym, że pomimo stwierdzonej choroby, został zakwalifikowany jako w pełni zdolny do pracy.

Inny świadek zdarzenia mówi:

To było okropne. Wszyscy byliśmy w dużym szoku, to była przerażająca sytuacja, do której nie powinno dojść

Rzecznik Ministerstwa ds. Pracy i Emerytur zabrał głos w sprawie zaistniałych wydarzeń. W opublikowanym przez siebie oświadczeniu napisał:

Wraz z pracownikami Job Centre w Llanelli jesteśmy myślami z rodziną i przyjaciółmi zmarłego w tym trudnym czasie

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować