×

Zmarł Maciek Bieniek. Utalentowany muzyk od lat współtworzył chór Vox Singers

Zmarł Maciek Bieniek – utalentowany muzyk i wspaniały pianista, który przez wiele lat występował z chórem Vox Singers. Smutną wiadomość przekazał m.in. dyrygent Robert Majewski.

Współtworzył chór Vox Singers

Vox Singers uważany jest za jeden z najlepszych chórów w Polsce. To właśnie w nim swoją muzyczną karierę przez wiele lat rozwijał Maciej Bieniek. Był znakomitym muzykiem, uczył muzyki w III Liceum Ogólnokształcącym w Płocku, a z chórem występował jako pianista.

Był współautorem wielu sukcesów Vox Singers, również tych międzynarodowych. Podczas każdego konkursu międzynarodowego jurorzy podkreślali błyskotliwość i pierwszorzędny talent pianisty, czego dowiadujemy się dzięki wpisowi Roberta Majewskiego, członka chóru. To on, jako jeden z pierwszych, przekazał smutną wiadomość.

Zmarł Maciek Bieniek

Maciej Bieniek zmarł w czwartek 30 września. Muzyk miał 49 lat. Jednak dopiero dzisiaj dotarła do nas ta smutna wiadomość.

Zmarł Maciej Bieniek
Facebook

Jak napisał dyrygent Vox Singers na Facebooku:

Dziś dotarła do mnie straszna wiadomość o śmierci Macieja Bieńka, wieloletniego akompaniatora chóru Vox Singers, wspaniałego pianisty. Maciek był współtwórcą sukcesów chóru, a jurorzy na każdym międzynarodowym konkursie chóralnym podkreślali Jego błyskotliwość i pierwszorzędny talent.

Choć śmierć tak bliskich ludzi budzi we mnie gniew i niezgodę, to próbuję się pocieszyć, że przecież żyją oni nadal w naszej pamięci! A więc Maciek – choć Go już nie ma – to dalej cząstka mnie, cząstka całego chóru i cząstka rzeszy wielbicieli Jego talentu. Maciek teraz będzie żył w nas, bo w nas trwa pamięć o Nim. Wszystko umiera, tylko pamięć dobrych uczynków i wspomnień nie ginie. Jak powiedział Jean Rostand: „Ileż śmierci trzeba nam przeżyć, by się nauczyć, że i my umrzemy”.

Do zobaczenia, Maćku. Ćwicz nasze piosenki, a my powoli będziemy do Ciebie dołączać.

Pogrzeb utalentowanego muzyka odbył się w sobotę, 2 października 2021 roku. Nabożeństwo żałobne rozpoczęło się o godz. 12:00 w kościele w Płocku-Radziwiu.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. Spoczywaj w pokoju Macieju [*]

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij