×

Nie żyje Terry Jones z Monty Pythona. Aktor na zawsze zostanie w naszej pamięci

Odeszła gwiazda Monty Pythona. Terry Jones, zmarł w wieku 77 lat. Fani grupy komików są pogrążeni w smutku. To wielka strata.

Latający cyrk Monty Pythona

Walijski aktor był jednym z sześciu członków Monty Pythona. Wraz z Grahamem Chapmanem, Johnem Cleese, Terrym Gilliamem, Eric’em Idle i Michaelem Palinem przez wiele lat występował w telewizyjnym serialu komediowym „Latający cyrk Monty Pythona”. Grupa była określana mianem „Beatlesów komedii”.
Śmierć Jonesa została ogłoszona w oświadczeniu rodziny. Zgodnie z jego treścią, aktor zmarł wieczorem, 21 stycznia w swoim domu w północnym Londynie. W chwili śmierci była przy nim żona,  Anna Soderstrom. W oświadczeniu napisano:

Jego niezwykły humor sprawiał przyjemność wielu milionom ludzi w ciągu sześciu dekad.

Jak poinformował agent gwiazdy, aktor zmagał się z rzadką odmianą demencji.

Toczył długą, niezwykle odważną, ale zawsze pełną humoru bitwę z rzadką postacią demencji.

O jego chorobie poinformowano w 2016 roku. Schorzenie bardzo silnie wpłynęło na jego zdolność komunikowania się.

zmarł aktor Monty Pythona 2
Twitter

Zmarł w otoczeniu rodziny

W 2006 roku Jones zachorował na raka jelita grubego. Szczęśliwie udało mu się wówczas wyleczyć. Przyczyną jego śmierci była demencja. Aktor odszedł po tym jak spędził kilka miłych dni w towarzystwie żony, dzieci, dalszej rodziny i wielu bliskich przyjaciół. Oświadczenie wydane przez rodzinę brzmiało:

Wszyscy straciliśmy miłego, zabawnego, ciepłego, kreatywnego i naprawdę kochającego człowieka, którego bezkompromisowa indywidualność, nieugięty intelekt i niezwykły humor sprawiły przyjemność niezliczonym milionom w ciągu sześciu dekad. Jego praca z Monty Pythonem, jego książki, filmy, programy telewizyjne, wiersze i inne prace będą żyły wiecznie.

Rodzina podziękowała pielęgniarkom, lekarzom i opiekunom, którzy pomagali Jonesowi w ciągu ostatnich kilku lat, mówiąc, że uczynili jego życie „nie tylko znośnym, ale nawet radosnym”. Następnie powiedzieli, że mają nadzieję, że pewnego dnia demencja zostanie „całkowicie wykorzeniona”.

Oświadczenie było zakończone podziękowaniem:

„Jesteśmy szczęśliwi, że żyliśmy w obecności niezwykle utalentowanego, wesołego i radosnego człowieka prowadzącego prawdziwie autentyczne życie”. Sir Michael Palin, przyjaciel i kolega z grupy Monty Pythona, powiedział, że Jones był „życzliwy, hojny, wspierający i zawsze żył pełnią życia”.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij