×

Zgwałcona 13-latka wykorzystana przez policjanta. Szukała u niego pomocy

Brutalnie zgwałcona 13-latka wykorzystana przez policjanta. Funkcjonariusz zrobił to, gdy dziewczynka zgłosiła się do niego po pomoc. Szczegóły zdarzenia są wstrząsające.

Zgwałcona 13-latka wykorzystana przez policjanta

Przerażającą historię dziewczynki pochodzącej z Indii opisał portal CBS News. Wiadomo, że 13-latka z najniższej kasty społecznej w Indiach, czyli Dalitów, została uprowadzona przez czterech mężczyzn. Wywieźli ją w ustronne miejsce i na zmianę ją gwałcili. Koszmar dziecka trwał cztery dni.

W końcu ją uwolniono. Wtedy postanowiła szukać pomocy na komisariacie. Niestety, w miejscu gdzie powinna być całkowicie bezpieczna, znów przeżyła gehennę. Funkcjonariusz, który przyjmował zgłoszenie, zamiast jej pomoc, także ją zgwałcił.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, wywołała poruszenie w całych Indiach. Ostatecznie służby znalazły i aresztowały sprawców brutalnego gwałtu, a także i policjanta, który wykorzystał dziewczynkę. On jednak zarzeka się, że niczego złego nie zrobił i żąda niezależnego śledztwa. W obowiązkach zawieszono też do czasu wyjaśnienia sprawy 29 funkcjonariuszy, którzy byli obecni na posterunku w czasie napaści.

Priyanka Gandhi Vadra, jedna z indyjskich polityczek, odniosła się do brutalnego ataku w swoich mediach społecznościowych:

Jeśli komisariaty policji nie są bezpieczne dla kobiet, to gdzie pójdą złożyć skargę?

zgwałcona 13-latka wykorzystana przez policjanta
Pexels

Indie to kraj, w którym często dochodzi do napaści seksualnych na kobiety

Indie są jednym z tych krajów, w których bardzo często dochodzi do napaści seksualnych na kobiety. Wystarczy przypomnieć głośną sprawę z 2012 roku, kiedy to 23-letnia studentka medycyny była torturowana i gwałcona w autobusie przez 6 mężczyzn. Młoda kobieta doznała tak poważnych obrażeń, że zmarła.

Wydarzenie to zapoczątkowało w Indiach falę rozległych protestów społecznych. Spowodowało to zaostrzenie przepisów i kar. Niestety w rzeczywistości naprawdę niewiele to zmieniło. W samym roku 2020 miało tam miejsce aż 28 tysięcy gwałtów. Jednak mowa tu tylko o tych, które zostały zgłoszone. Ich rzeczywista liczba jest z pewnością o wiele wyższa.

Kiedyś opisywaliśmy historię 13-latki, która została zgwałcona w domu dziecka w Kościerzynie na Pomorzu. Dziewczyna również przeszła przez prawdziwe piekło.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: dziendobry.tvn.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pexels

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij