×

13-latka wykorzystana w domu dziecka. Relacja dziewczynki jest wstrząsająca

Gwałt w domu dziecka w Kościerzynie na Pomorzu. 13-letnia dziewczynka zgłosiła swojej szkolnej wychowawczyni, że padła ofiarą okropnego czynu. Szybko okazało się, że sprawcą jest inny podopieczny placówki. Dlatego sprawa jest jeszcze bardziej przerażająca… Teraz zdarzeniem zajmuje się prokuratura oraz sąd dla nieletnich.

Gwałt w domu dziecka w Kościerzynie

Do tego przerażającego zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 października. W domu dziecka w Kościerzynie na Pomorzu 13-letnia dziewczynka została zgwałcona przez innego podopiecznego placówki. Relacja pokrzywdzonej nastolatki jest wstrząsająca. Zdradziła, że 15-latek zakradł się do jej pokoju i najpierw zaczął dotykać jej miejsc intymnych, a później zmusił ją do obcowania płciowego.

Gwałt w domu dziecka w Kościerzynie

Gwałt w domu dziecka w Kościerzynie. Ofiarę już przesłuchano

W środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, poinformowała w rozmowie z mediami, że wychowawczyni nastolatki, gdy tylko dowiedziała się o zaistniałej sytuacji, od razu zawiadomiła policję. Z kolei prokurator jeszcze tego samego dnia wszczął śledztwo, które dotyczyło podejrzenia dokonania gwałtu. Pani rzecznik dodała także, że 13-letnia dziewczynka została już przesłuchana przed sądem w obecności biegłego psychologa.

Wiadomo, że sprawą zajął się już sąd dla nieletnich. Prokuratura ma zbadać, czy rzeczywiście doszło do przestępstwa i ma przyjrzeć się przeszłości 15-letniego podejrzanego. Co to znaczy? W tym przypadku chodzi o to, czy nie łamał on w przeszłości prawa. Będzie to miało bardzo istotny wpływ na sprawę. W zależności od tych informacji, sąd ma podjąć decyzję odnośnie tego, co się z stanie z nastolatkiem.

Oprócz tego prokuratura ma sprawdzić również sytuację, jaka panuje w domu dziecka. Dodatkowo przyjrzeć się temu, czy opiekunowie z placówki nie dopuścili się jakichkolwiek zaniedbań.

Coraz młodsi, bywają coraz bardziej okrutni…

Nas zastanawia fakt, jak to możliwe, że w umyśle tak młodego człowieka zrodziła się tak przerażająca myśl. W ogóle skąd w tak młodych umysłach, pojawiają się pomysły tak ohydnych czynów? Miejmy nadzieję, że nastolatek zostanie przykładnie ukarany. Tak, aby inni, którzy pomyślą o zrobieniu czegoś podobnego, nie wcielili swoich zamiarów w życie….

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: imgur.com, imgur.com

Polecane