×

Zdecydowana większość kobiet przyznała, że mężowie stresują je dużo bardziej niż dzieci

Wiele kobiet odczuwa brak wsparcia ze strony partnera. Związek to partnerstwo dwóch osób, a niestety wiele pań czuje się bardziej rodzicem swojej drugiej połówki. Takie okoliczności z pewnością nie sprzyjają, powodują stres i odbierają całą radość z bycia razem.

Małżeństwo jest tak samo wymagające jak macierzyństwo, zgodnie z opinią wielu kobiet.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że przeciętna mama ocenia poziom stresu na 8,5 z 10. Ponad 46% kobiet przyznało, że dzieci są znacznie mniej stresujące niż ich mężowie. Zdecydowana większość stwierdziła, że wykonuje większość obowiązków rodzicielskich i domowych, gdyż ich partnerzy nie czują się współodpowiedzialni.

Co piąta kobieta uważa, że główną przyczyną stresu w życiu jest brak jakiejkolwiek pomocy ze strony męża lub partnera.

Ogromny stres wynika z braku wsparcia drugiej połówki. Jednocześnie presja czasu i wszystkie czynności, które koniecznie muszą zostać wykonane jedynie sprawiają, że napięcie rośnie. Nie mogąc polegać na swoich mężach, kobiety samodzielnie borykają się z codziennością.

Stressed Nina

Naukowcy z Uniwersytetu w Padwie także odkryli, że po śmierci żony, zdrowie większości mężczyzn podupada. Dość ciekawa zależność.

Z drugiej strony, odwrotna sytuacja działa w przeciwną stronę. Po utracie męża, kobiety stają się zdrowsze, a poziom ich stresu zostaje zredukowany. Oznacza to, że mężczyźni przesadnie polegają na swoich żonach, jednocześnie nie udzielając im potrzebnego wsparcia.

Warto więc wyciągnąć wnioski z przeprowadzonych badań. Dzielenie obowiązków to zupełnie normalna rzecz w związku.

Warto przeprowadzić rozmowę, by wyjaśnić pewne kwestie. Dla mniej zorganizowanych par, kalendarz obowiązków może okazać się dobrym rozwiązaniem. Wiele kobiet powinno również oprzeć się pokusie zrobienia wszystkiego samodzielnie, by pozwolić mężowi się wykazać. Warto, by w związku również istniało wzajemne zaufanie.

Pamiętajcie, by oprócz codziennych spraw znaleźć czas dla siebie i również spędzać go wspólnie. Czasem warto zatrzymać się na chwilę, w końcu nie wszystko musi być idealnie.

Może Cię zainteresować