×

Zełenski opublikował szokujący film. „Nie płacicie pieniędzmi, płacicie życiem”

Wołodymyr Zełenski opublikował szokujący film, ukazujący drastyczne sceny. To kolejny dramatyczny apel prezydenta Ukrainy. W ten sposób próbuje nakłonić inne państwa, by nie kupowały od Rosjan gazu i ropy.

Zełenski opublikował szokujący film

Niedawno rozgorzała dyskusja na temat waluty, w której państwa określane przez Rosjan jako „nieprzyjazne”, powinny płacić za ropę i gaz. Kreml zażądał zapłaty w rublach. A państwa zachodnie dopiero teraz zdały sobie sprawę z tego, do czego doprowadziło uzależnianie się od rosyjskich surowców. Mówią, że lepiej późno, niż wcale. Ale w tym przypadku moment otrzeźwienia przyszło zdecydowanie za późno.

Kupowanie rosyjskiej ropy pozwala finansować morderstwa w Ukrainie

– napisał ukraiński prezydent w swoim mediach społecznościowych.

I dodał drastyczny film. W ten sposób Zełenski po raz kolejny zaapelował do państw, by nie kupowały od Rosjan ropy i gazu.

„Tylko trzy kraje miały odwagę”

Ten film trwa jedynie minutę i kilka sekund. Ale w bardzo dosadny sposób ukazuje brutalną i bolesną prawdę o wojnie. Na nagraniu widzimy Europejczyków, którzy podjeżdżają na stacje benzynowe, żeby zatankować swoje auta i wypić kawę.

Beztroskie sceny przeplatając się z drastycznymi nagraniami z ostrzeliwanych ukraińskich miast. Pojawiają się także zdjęcia z masakry ludności cywilnej w Buczy.

Nie płacicie pieniędzmi, płacicie życiem Europejczyków takich samych jak Wy

– czytamy w napisach, które wyświetlają się pod zdjęciami.

Tylko trzy kraje miały odwagę, by nie finansować ludobójstwa

– widać w napisach na koniec nagrania. Chodzi o Litwę, Łotwę i Estonię, których flagi ukazano w mocnym klipie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować