×

Żebrowska jest w siódmej ciąży! Odważne wyznanie żony aktora poruszyło fanów

Żebrowska jest w siódmej ciąży, ale… spodziewa się trzeciego dziecka. Cztery wcześniejsze ciąże zakończyły się tragicznie. Dlaczego o tym wspomina?

Trzecie dziecko Żebrowskich

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski nigdy nie ukrywali, że marzą o dużej rodzinie. Zwłaszcza Michał często podkreślał w wywiadach, że troje dzieci uważa za absolutne minimum. Sam ma dwie siostry, więc wie, co mówi. Żona w pełni podziela jego poglądy. Aleksandra Żebrowska jest najstarszą z ośmiorga rodzeństwa, stąd wie, jaka to radość wychowywać się w wielodzietnej rodzinie.

Pierwszy synek Żebrowskich przyszedł na świat 10 lat temu. 3 lata później do Franciszka dołączył brat, Henryk. Michał Żebrowski napomykał w wywiadach, że marzy mu się jeszcze córka, najlepiej, żeby była kopią mamy i miała na imię Ola.

Trochę potrwało, zanim Aleksandrze Żebrowskiej udało się zrealizować marzenie męża. Na początku marca opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym widniały kanapki z musztardą oraz kiszone ogórki, czyli smaki, na które, jak się stereotypowo uważa, ma ochotę każda kobieta w ciąży. Okazało się, że w ten nietypowy sposób ogłosiła, że rzeczywiście spodziewają się trzeciego dziecka.

Żebrowska jest w siódmej ciąży

Niedawno Aleksandra Żebrowska zdobyła się na odważne wyznanie. Ujawniła, że wcześniejsze cztery ciąże zakończyły się tragicznie. To oznacza, że chociaż spodziewa się trzeciego dziecka, to w ciąży jest już siódmy raz:

’Nieudane’ ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko – nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą – poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji.

Jak wyjaśniła, zdecydowała się na to wyznanie po to, by uświadomić ludziom, jak nietaktowne i często bolesne są pytania o kolejne dzieci. W Polsce zdarzają się nagminnie, nie tylko ze strony bliskich, ale także osób postronnych, zupełnie jakby cudze plany rodzicielskie były ich sprawą. Do wielu osób zupełnie nie dociera, że są to prywatne, intymne kwestie, w które nie należy pakować się z butami. Zwłaszcza, że można zrobić komuś wielką przykrość i rozdrapać jeszcze niezabliźnione rany.

Apeluje do ludzi

Jak tłumaczy Żebrowska:

Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt. „Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące.

Podobne zdanie ma na ten temat Ewa Chodakowska i też nie ma oporów przed przypominaniem fankom, że decyzja o rodzicielstwie jest decyzją prywatną i taką powinna pozostać.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

„Która ciąża, który poród?” Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko – nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą – poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami – dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę – będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mowić o tym co ich spotkało, wszystkich którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”. I pamietajmy! Nie każdy jest gotowy by mówić o swoich doświadczeniach – ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące ❤️????

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Źródła: www.instagram.com, natemat.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować