×

Tata robi to przejmujące zdjęcie swojej umierającej córeczce. Po wszystkim publikuje je na Facebooku

Zrobienie tego zdjęcia nie było łatwym zadaniem dla taty, który jest jednocześnie profesjonalnym fotografem. Andy Whelan na przejmującej fotografii uchwycił swoją 4-letnią córeczkę –  Jessicę Whelan z Lancashire w Wielkiej Brytanii.

Czarno-białe zdjęcie ukazuje dziecięcą twarz wykrzywioną z bólu. Po jej policzku spływa łza, zaś skóra dziewczynki jest cienka i przejrzysta. Jessica umiera. Jej ostatnie chwile z bliskimi przepełnione są ogromnym bólem…

W 2015 roku bliscy dziewczynki usłyszeli druzgocącą diagnozę – IV stopień nowotworu, który atakuje jedynie dzieci (neuroblastoma).

zdjecie-umierajacego-dziecka-1

I choć podjęto próby leczenia, stan dziecka zaczął gwałtowanie się pogarszać. Andy mówi, że jego córeczka schudła tak bardzo, że jej guzy zaczęły być widoczne.

Jessica ma zaledwie kilka tygodni życia. Andy zrobił i opublikował tę fotografię, aby pokazać jak wygląda prawdziwe oblicze raka w przypadku dzieci.

Jest to bolesny widok zarówno dla rodziny, jak i nieznajomych. To bardzo trudna i bolesna sytuacja przede wszystkim dla niewinnego dziecka, którego życie powinno być wolne od wszelkich trosk. Widok cierpiącego malucha po prostu łamie serce.

„To jest najtrudniejsza fotografia, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Jest na niej moja 4-letnia córka. Kilka dni temu okazało się, że zostało jest najwyżej kilka tygodni życia po 12-miesięcznej walce z rakiem.” -napisał Andy. „Niestety dla naszej rodziny, nie był to rzadki widok… To prawdziwe oblicze raka, żyły wystające spod skóry mojego dziecka, samotna łza spływająca po jej policzku, jej drętwiejące ciało i twarz wykrzywiona z bólu.”

zdjecie-umierajacego-dziecka-3

Rodzina dziecka postanowiła przerwać leczenie, aby Jessica nie musiała dłużej cierpieć. Dziewczynka cieszy się, że jej włosy zaczęły odrastać, ale jest zbyt mała, aby zrozumieć co naprawdę się dzieje.

zdjecie-umierajacego-dziecka-2

Osoby, które chcą pomóc rodzinie Whelan i wesprzeć ją w tych trudnych chwilach, mogą zrobić to za pośrednictwem GoFundMe.

Tata dziecka wierzy, że fotografia jego córeczki może podnieść świadomość odnośnie raka w przypadku dzieci. Ma nadzieję, że dzięki temu, uda się uniknąć podobnych historii, dlatego też nie zwlekaj i podziel się tym wpisem z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij