×

Zdjęcie króla Karola III i Meghan Markle podbija sieć. A nie chciał jej widzieć!

Wspólne zdjęcie króla Karola III i Meghan Markle podbija sieć. Wcześniej syn zmarłej królowej nie chciał jej widzieć. Ponoć nie życzył sobie, aby książę Harry zjawił się z małżonką w Balmoral po śmierci Elżbiety II. Czy coś się zmieniło w ich relacji?

Karawan z ciałem królowej Elżbiety dotarł do Londynu

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w swojej posiadłości Balmoral w Szkocji. Trumna z jej ciałem została najpierw przewieziona do Edynburga, a następnie samolotem przetransportowana do Londynu.

Wczoraj wieczorem karawan dotarł do Pałacu Buckingham, gdzie czekali na zmarłą monarchinię król Karol III, królowa małżonka Camilla i pozostali członkowie rodziny królewskiej. Pod rezydencją, mimo padającego deszczu, licznie zgromadzili się również poddani.

Przez całą drogę zmarłej królowej Elżbiecie towarzyszyli jej córka, księżniczka Anna oraz jej mąż wiceadmirał Timothy Lawrence.

Miałam szczęście dzielić ostatnie 24 godziny życia mojej najdroższej Matki. To był zaszczyt i przywilej towarzyszyć jej w jej ostatniej podróży. Świadectwo miłości i szacunku okazanego przez tak wielu podczas tej podróży było zarówno uczące pokory, jak i podnoszące na duchu

– napisała w oświadczeniu księżniczka Anna.

Zdjęcie króla Karola III i Meghan Markle obiegły sieć. Ależ sensacja!

Trumna z ciałem królowej Wielkiej Brytanii dotarła wczoraj wieczorem do Pałacu Buckingham. Tam zmarłą Elżbietę II uroczyście przyjęła straż honorowa oraz król Karol III z królową małżonką Camillą, książę William z Kate Middleton oraz książę Harry z Meghan Markle.

Nietrudno się domyślić, że ta ostatnia para wzbudziła największe zainteresowanie, ponieważ od 2020 r. Harry i Meghan nie uczestniczyli w życiu royalsów. To z kolei miało między nimi a członkami rodziny królewskiej wywołać spory konflikt. Media donosiły nawet, że w dniu śmierci monarchini król Karol III nie chciał widzieć amerykańskiej synowej na zamku w Balmoral, dlatego w rezydencji, w której zmarła Elżbieta II pojawił się tylko książę Harry.

Teraz jednak król Karol i Meghan Markle spotkali się za murami Pałacu Buckingham, a ich wspólne zdjęcia, jakie zrobili paparazzi wywołały niemałą sensację. Widać bowiem na nich, jak książę Harry z żoną podążają za królem Karolem III, by oddać hołd przy trumnie królowej.

Dziś kondukt wyruszy do Pałacu Westminsterskiego, siedziby brytyjskiego parlamentu. Tam z kolei trumna z ciałem królowej zostanie umieszczona na katafalku w Westminster Hall i będzie wystawiona na widok publiczny do dnia pogrzebu. Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na poniedziałek, 19 września. Do tego czasu poddani będą więc mogli przyjść, aby złożyć hołd zmarłej monarchini.

Źródła: plejada.pl, www.rmf24.pl, www.pudelek.pl
Fotografie: Instagram, Imgur

Może Cię zainteresować