×

Zawalił się dach magazynu Amazona! Wiele osób pod gruzami, są ofiary śmiertelne

W skutek burz i towarzyszących im bardzo silnych wiatrów, zawalił się dach magazynu Amazona. Mówi się o wielu osobach uwięzionych pod gruzami, wiadomo też, że są ofiary śmiertelne tej tragedii.

Zawalił się dach magazynu Amazona

Do tragedii doszło w Edwardsville w Illinois po tym, jak nad środkową częścią Stanów Zjednoczonych szalały tornada i burze. W nocy runął dach magazynu Amazona. Pod gruzami uwięzionych zostało wielu ludzi. Ilu?

Na początku Oddział Agencji Zarządzania Kryzysowego w Colinsville w stanie Illinois poinformował, że był to wypadek z „dużą liczbą ofiar”. Później służby poinformowały o „potwierdzonych ofiarach śmiertelnych”. Na razie nie przekazano jednak żadnych konkretów, bo i ciężko o nich mówić. Na miejscu wciąż pracują służby. Ratownicy przekopują gruzowisko…

Modlę się za osoby z Edwardsville. Skontaktowałem się z burmistrzem miasta i zaoferowałem pomoc ze strony stanu

– poinformował gubernator Illinois J. B. Pritzker na Twitterze.

„Jestem przerażona”

Reuters cytuje żonę jednego z pracowników magazynu. Kobieta straciła kontakt z mężem.

Rozmawiałam z mężem około ósmej wieczorem, mówił, że jedzie do magazynu, by zostawić tam samochód. Od wtedy nie ma z nim kontaktu. Usłyszałam wiadomości o tym, co się wydarzyło i przyjechałam na miejsce. Nie miałam pojęcia, że wygląda to aż tak źle. Jestem przerażona

– mówi Sarah Bierman.

Lokalne media podają, że po burzach i tornadach, które nawiedziły środkową część Stanów Zjednoczonych (Arkansas, Tennessee, Missouri i Illinois) w nocy z piątku na sobotę mogło zginąć nawet 50 osób, jednak liczba ta może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

W Arkansas przez wichurę częściowo zawalił się dom opieki. Poszukiwania pensjonariuszy nadal trwają. Wiadomo jednak, że zginęła co najmniej jedna osoba, a 20 pacjentów zostało uwięzionych w budynku.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij