×

Szykowany jest zastępca Putina? Prezydent Rosji ma mieć poważną operację

Będzie zastępca Putina? Tak donosi brytyjski portal Daily Mail. Wskazuje nawet, kto nim będzie. Wszystko dlatego, że prezydent Federacji Rosyjskiej ma cierpieć na raka żołądka. Co więcej, rosyjski przywódca ma przejść w najbliższych dniach poważną operację.

Kolejne informacje o chorobie prezydenta Rosji

Władimir Putin skończył w tym roku najprawdopodobniej 70 lat. Najprawdopodobniej, bo nikt nie ma pewności, że data urodzin rosyjskiego dyktatora, którą podano do wiadomości publicznej, jest prawdziwa. Nie ulega wątpliwości jednak, że prezydent Federacji Rosyjskiej jest już w podeszłym wieku. W związku z czym może niedomagać.

Najnowsze doniesienia mówią o tym, że Putin straci niedługo kontrolę nad wojskiem. Związane jest to z jego poważnym kryzysem zdrowotnym. Jak twierdzi Daily Mail, ma on cierpieć na raka żołądka. Niedługo ma przejść operację i nie wiadomo, jak długo potrwa rekonwalescencja.

Według źródeł brytyjskiego tabloidu zabieg pierwotnie zaplanowano na koniec kwietnia. Jednak Putin miał przełożyć go na późniejszy termin z powodu trwającej inwazji na Ukrainę. Anonimowy informator z Kremla opisał sytuację na kanale „General SVR” na Telegramie. Jak twierdzi, zabieg ma się odbyć tuż po 9 maja, który obchodzony jest w Rosji jako Dzień Zwycięstwa.

zastępca Putina
Instagram

Będzie zastępca Putina?

Właśnie z tego powodu głowa Rosji będzie zmuszona przekazać przywództwo nad armią. Według Daily Mail, rosyjskimi wojskami pokieruje sekretarz Rady Bezpieczeństwa i były szef FSB Mikołaj Patruszew. To właśnie on jest postrzegany jako kluczowy architekt dotychczasowej strategii wojennej. Mało tego. To właśnie on miał też przekonać Putina, że w Kijowie wprost „roi się od neonazistów”.

Takie posunięcie byłoby zaskakujące, ponieważ zgodnie z konstytucją władza powinna przejść w ręce premiera Michaiła Miszustina

– pisze Daily Mail.

Wspomniany anonimowy informator miał także przekazać brytyjskiemu tabloidowi, że jeśli naprawdę dojdzie do gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia Władimira Putina, „faktyczne zarządzanie krajem zostanie tymczasowo przeniesione na Patruszewa”.

Źródła: www.dailymail.co.uk, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij