×

Synek wrócił ze szkoły z zaproszeniem urodzinowym. Na widok tego co było w nim napisane, mama się popłakała

Kiedy rodzice dowiadują się, że ich dziecko urodzi się z chorobą, która będzie utrudniać mu funkcjonowanie w świecie i kontakt z innymi ludźmi, zawsze czują się zaniepokojeni. Chcą przecież jak najlepiej dla swojego szkraba. Wszystko wówczas się zmienia. Plany ulegają zmianie i świat zaczyna wyglądać zupłenie inaczej.

Dobrze o tym wszystkim wie Tricia Klein, która jest matką Timothy’ego, u którego w wieku 2 lat zdiagnozowano autyzm. Od tego czasu ciężko się mu komunikować z innymi. Choć lubi spędzać czas aktywnie (piłka nożna, pływanie czy oglądanie filmów na YouTube), woli robić to w pojedynkę. Nie potrafi odnaleźć się w grupie i właśnie też z tego powodu, jego mama odmawia, gdy jego koledzy z klasy zapraszają go na urodziny. Nie chce, aby ktokolwiek poczuł się źle przez wzgląd na jego stan zdrowia. Ale pewnego dnia napisała do niej mama jednego z kolegów Timothy’ego z klasy.

Zdiagnozowano u niego autyzm, gdy miał 2 latka. Ciężko mu się komunikować z innymi – zwłaszcza w dużych grupach.

Dlatego też jego mama odrzuca zaproszenia od kolegów z klasy na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe.

zaproszenie na urodziny (1)

Tricia boi się nie tylko o swoje dziecko, ale nie chce także, aby inne dzieci czuły się źle w jego towarzystwie.

zaproszenie na urodziny (2)

Ale jedna mama, której synek chodzi do klasy z Timim, postanowiła wysłać do Klein zaproszenie na urodziny z pewnym liścikiem.

zaproszenie na urodziny (3)

Mój synek Carter siedzi obok Timiego w ławce. Bardzo dużo o nim mówi i dlatego mam nadzieję, że Timothy pojawi się na urodzinach. Wypożyczyliśmy nadmuchiwany zamek, z którego można zjeżdżać. Będziemy mieć także wodne balony i pistolety. Jeśli tylko będziesz chciała Timothy może przyjść przed pojawieniem się całej klasy, jeśli to będzie dla niego stresująca sytuacja. Daj znać, co możemy zrobić, aby się udało.

zaproszenie na urodziny (4)

Tricia była ogromnie poruszona tym listem i nie spodziewała się, że komuś będzie tak zależeć na tym, aby Timothy pojawił się na urodzinach.

Co za przemiły gest!

Może Cię zainteresować

zamknij