×

„Zamiast dziecka, kupiła psa”. Ewa Chodakowska nie wytrzymała i odpowiedziała

„Zamiast dziecka, kupiła psa” – z takimi słowami musiała się zmierzyć trenerka fitness, Ewa Chodakowska. Jej obserwatorki po raz kolejny w nieprzyjemny sposób dały jej do zrozumienia, że powinna zdecydować się na macierzyństwo. Influencerka jednoznacznie odpowiedziała, co o tym sądzi.

Zmuszanie do rodzicielstwa

Ewa Chodakowska to obok Anny Lewandowskiej jedna z najpopularniejszych, polskich trenerek fitness. Celebrytka od wielu lat inspiruje kobiety i zachęca do aktywności fizycznej. Niestety zdarza się, że pomimo jej dobrych intencji, internautki potrafią bardzo ją zranić za sprawą kąśliwych uwag.

Od dłuższego czasu, pod adresem Chodakowskiej kierowane są złośliwe komentarze sugerujące, że już dawno powinna urodzić dziecko. Przy okazji publikacji niemal każdego postu, trenerka musi czytać uwagi obserwatorów, którzy wytykają jej brak dziecka. Do tej pory, Ewa Chodakowska dzielnie znosiła złośliwości. W końcu jednak przelała się czara goryczy. Po tym jak jeden z internautów stwierdził, że Chodakowska „zamiast dziecka kupiła psa”, trenerka nie wytrzymała.

Na swoim koncie na Instagramie opublikowała obszerny wpis, w którym jasno dała do zrozumienia swoim obserwatorom, że dzieci nie są obiektem jej zainteresowania. 

Swoje słowa kieruje przede wszystkim do kobiet, bo mężczyźni nie upominają mnie w tej kwestii… ciekawe dlaczego. Kochane Kobiety. Nie próbuje zastąpić dziecka psem. Po prostu nie mam dzieci. Po prostu mam psa. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim…

„Zamiast dziecka, kupiła psa”

Ewa Chodakowska od dawna otrzymuje na swoją skrzynkę wiadomości, mówiące o tym, że „kiedyś pożałuje swojej decyzji”. Tymczasem trenerka wcale nie odczuwa potrzeby posiadania dzieci. Bez nich uważa się za kobietę spełnioną, która osiągnęła w życiu wszystko. 

Mam prawo nie mieć dzieci. I mam prawo – no i tu skandal – być i czuć się przy tym kobietą spełnioną. Podziwiam i chylę czoła przed każdą matką, co nie znaczy, ze jest to jedyna droga.

Chodakowska zaapelowała do wszystkich, aby powstrzymywali się od wymuszania na kobietach macierzyństwa. Nie jest to bowiem obowiązek, lecz wybór.

Pozwólmy kobietom o sobie decydować. Nie wybierajmy za nie, nie oczekujmy, żeby żyły tak, jakbyśmy tego chciały. Kobieta ma prawo nie mieć dzieci. I to nie znaczy, że jest niekompletna, bezwartościowa czy niewystarczająco kobieca. Dobrowolna bezdzietność to też wybór i prawo każdej kobiety. I tu postawię kropkę.

Konto Ewy Chodakowskiej na Instagramie obserwuje niemal 2 mln obserwatorów. W komentarzach pojawiło się także sporo głosów wsparcia pod adresem trenerki.

Warto zauważyć, że w społeczeństwie nie obserwuje się przypadków zwracania uwagi mężczyznom na brak dzieci. Tymczasem kobiety regularnie muszą tłumaczyć się ze swoich decyzji rodzicielskich. Na szczęście w dzisiejszych czasach rośnie świadomość dotycząca tego, że posiadanie dzieci nie jest obowiązkowe. Osoby, które w naturalny sposób nie odczuwają potrzeby rodzicielstwa, nie powinny robić nic na siłę, ponieważ to bardzo często prowadzi do życiowych tragedii.

Ewa Chodakowska nie ma kłopotów z dochowaniem wierności

Fotografie: YouTube, Instagram, www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij