×

We wrocławskim zakładzie karnym więźniowie ‚kupowali’ skazane kobiety za cenę 100 złotych

Jakiś czas temu na jaw wyszło, że w jednym z wrocławskich zakładów karnych, skazani mogli płacić za możliwość udostępnienia im więźniarki do odbycia stosunku. Seks z kobietami miał kosztować od 50 do 100 złotych.

Wszystko regulaminowo?

Do takiego procederu dochodziło w zakładzie karnym przy ulicy Kleczkowskiej. Oprócz oddziału męskiego, jest tam również oddział kobiecy, na który mówi się „babiniec”. Znajduje się on w osobnym budynku.

Wszystko zorganizowane jest tak, aby więźniowie i więźniarki nie mieli nawet najmniejszej możliwości jakiegokolwiek kontaktu pomiędzy sobą. Na jaw zaczyna wychodzić, że rzeczywistość wyglądała jednak zupełnie inaczej…

Profity lub szantaż

Kobiety w zamian za seks miały obiecane przepustki, udogodnienia czy wnioski nagrodowe, a wszystko to w zakładzie karnym bardzo trudno jest dostać w sposób regulaminowy. Z kolei kiedy kobiety nie chciały się zgodzić, były szantażowane.

Zarzuty dla jednej osoby

Prokuratura miała informacje o tym, że kilku funkcjonariuszy dopuszczało się pośredniczenia w tym procederze. Jednak póki co, oskarżenie objęło tylko jednego z nich – Artura K.

Z aktu oskarżenia możemy dowiedzieć się m.in., że funkcjonariusz Artur K. pobrał od jednego z więźniów zapłatę w wysokości pięćdziesięciu złotych, przy pierwszym razie, za umożliwienie mu odbycia stosunku z więźniarką. Za drugim razem suma wynosiła już 100 złotych. Ten sam funkcjonariusz miał w 2012 roku zlecić pobicie jednego z więźniów. Mężczyzna nigdy do niczego się nie przyznał.

Jest tego dużo więcej…

Niechlubnych spraw dotyczących Zakładu Karnego przy ulicy Kleczkowskiej jest o wiele więcej. Dotyczą one 4 strażników i trzech więźniów. Mówi się o łapówkach w postaci kart telefonicznych, „udogodnieniach” dla skazanych, o narkotykach, czy o alkoholu. Pojawiły się też głosy o łapówce wynoszącej aż 15 tysięcy złotych, ofiarowanej w zamian za pozytywną opinię wystawioną więźniowi, która była mu niezbędna do przedterminowego zwolnienia.

Polecane

Może Cię zainteresować