×

Rząd wprowadził zakaz wyprawiania wystawnych wesel i pogrzebów. To nie jest żart

W Polsce ciężko wyobrazić sobie, że wesele mogłoby się odbyć bez pompy. Bardzo często rok przed ślubem para młoda dokładnie planuje to, jak będzie wyglądać ich dzień zaślubin. Niestety zdarza się, że szacunkowy koszt wesela przewyższa znacznie wstępne wyliczenia. Zaczyna się wówczas kombinowanie, niekiedy pożyczanie od rodziców, a czasem niektóre pary decydują się nawet na pożyczkę, licząc, że hojni goście sprezentują im „koperty”, które zwrócą to, co wydali.

W Uzbekistanie rada senatu i izby ustawodawczej republiki zdecydowała, że wesela „na bogato” więcej nie będą miały miejsca w ich kraju

Dotyczy to także ceremonii pogrzebowych oraz uroczystości okazjonalnych. Dlaczego podjęto właśnie taką decyzję i uchwalono prawo, które będzie dokładnie regulowało przebieg tychże uroczystości? Otóż rozchodzi się o to, aby obywatele nie zadłużali się tylko po to, aby przeżyć „na bogato” jeden dzień w ich życiu.

Ci, którzy wymyślili nową regulację, są przekonani, że dzięki temu będzie żyło się lepiej

Niektórzy obywatele po spędzeniu marnotrawnych i pompatyczny wesel pożyczają pieniądze i wyjeżdżają do pracy poza republiką, aby spłacić swoje długi. Widać próżność, chęć pokazania się, lekceważenie statusu społecznego innych ludzi, nadmierną rozrzutność, ignorancję tradycji i zwyczajów ludu

Dalej czytamy, że wszelkie uroczystości poza pogrzebami mogą odbyć się tylko w ciągu jednego dnia w godzinach od 6:00 do 23:00. Pogrzeb jest sytuacją wyjątkową i może on trwać przez maksymalnie 3 dni i zebrać mogą się na nim niezliczone ilości osób. Jeśli chodzi o pozostałe imprezy rodzinne, mogą one zabrać do 200 osób, a do 250 osób może się pojawić, jeśli goście zostaną ugoszczeni pilawem, czyli tradycyjnym daniem z ryżu.

Chcesz się weselić? Musisz to zgłosić!

Oczywiście nie tylko trzeba przestrzegać nowych norm, ale także trzeba daną uroczystość zgłosić do organu samorządu danej miejscowości. Nie można zapomnieć także o tym, aby robić to z tygodniowym wyprzedzeniem. Dodatkowo prawo to podkreśla, że nie można w czasie tychże uroczystości korzystać z pojazdów, które mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego. Jakby tego było mało, uchwalone prawo dotyczy także niedozwolonych pokazów, które są nie związane z tradycją kraju i w ocenie rządu są po prostu sprzeczne z zasadami moralności.

Wyobrażacie sobie, że takie prawo Rząd wprowadziłby w naszym kraju?

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij