×

Zaginęli wnuczka i prawnuk Roberta Kennedy’ego. Prawdopodobnie nie żyją

W mediach pojawiła się informacja, że na morzu zaginęli wnuczka i prawnuk Kennedy’ego. Wielu internautów uważa, że jest to rodzinna klątwa.

Zaginęli wnuczka i prawnuk Roberta Kennedy’ego

Maeve Kennedy Townsend McKean i jej 8-letnio syn Gideon zaginęli w czwartek wieczorem. Mąż David powiedział, że jego żona i syn grali w kickballa (zmieniona formuła Baseballa) na podwórku domu znajdującego się w Chesapeake w stanie Maryland. Kiedy piłka wpadła do wody i postanowili ją odzyskać. David powiedział, że zatoczce występuje znacznie spokojniejszy wiatr i woda niż większości części nabrzeżna:

My poddaliśmy się kwarantannie w pustym domu należącym do matki Maeve, Kathleen, nad zatoką Chesapeake, mając nadzieję, że damy naszym dzieciom więcej miejsca, niż mamy w domu w Waszyngtonie na bieganie. Gideon i Maeve grali w kickball przy małej, płytkiej zatoczce za domem, a jedno z nich wykopało piłkę do wody.

Wsiedli do kajaku, chcąc po prostu odzyskać piłkę. Zostali jakoś popchnięci przez wiatr lub przypływ na otwarte morze. Około 30 minut później zostali zauważeni przez obserwatora z lądu, który zobaczył ich daleko od brzegu i wezwał policję. Po tym ostatnim widzeniu nie było ich więcej. Straż przybrzeżna znalazła kajak, który został przewrócony i oddalony o mile od brzegu.

Akcja ratunkowa trwała przez 26 godzin, niestety bez skutku. Ze względu na ciemność oraz trudną pogodę zaniechano ich. Obecnie straż przybrzeżna skupia się na odzyskaniu ciał. Mąż z ciężkim sercem pogodził się, że utracił ukochaną żonę i dziecko. Niestety szansa, że przeżyli jest bardzo niewielka. Służby obecnie skupiają się na odnalezieniu ciał.

Klątwa Kennedych

Amerykańskie media szybko okrzyknęły tragedię „klątwą rodzinny Kennedych” i nie bez przypadku. Lista wypadków oraz tragicznych śmierci członków rodziny zaczyna się od 1941 roku. McKean jest wnuczką zastrzelonego w 1968 roku Roberta F. Kennedy’ego. To brat Johna F. Kennedy’ego będącego 35. prezydentem USA, który zginął w trakcie zamachu na jego życie.

To nie jedyne tragedie jakie miały miejsce w tej rodzinie. Śmierć poniosło także dwóch synów Roberta. 28-letni David przedawkował narkotyki w 1984 r., a mający 39 lat Michael w 1997 r. ginie w wypadku w narciarskim w Aspen. Wnuczka RFK Saoirse Kennedy Hill przedawkowała narkotyki w 2019 roku.

Zaginęli wnuczka i prawnuk Kennedy'ego
Facebook
Źródła: baltimore.cbslocal.com, www.rmf24.pl, www.tvp.info, www.washingtonpost.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij