×

Czy znaleziono ciało Iwony Wieczorek? „Fundacja na Tropie” wkroczyła do akcji

Czy znaleziono ciało Iwony Wieczorek a dochodzenia sprzed dekady w końcu znajdzie swój finał? Te pytania zadaje sobie wiele osób, które nadal śledzą sprawę zaginięcia 19-latki. Czyżby właśnie nastąpił przełom?

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Przypomnijmy, że wówczas 19-letnia Iwona Wieczorek ostatni raz była widziany w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Atrakcyjna blondynka z Gdańska wybrała się wraz ze znajomymi do sopockiego klubu. Po tym już nigdy nie wróciła do domu.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Komenda Wojewódzka Policji i Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Pod koniec 2011 roku umorzono jednak dochodzenie. Siedem lat później akta sprawy przejęła Prokuratura Krajowa w Warszawie, a rok później zostały one przekazane do krakowskiego Archiwum X.

Facebook

Nowe tropy

W sprawę zaangażowała się także „Fundacja Na Tropie”, której przewodzi Janusz Szostak. We wtorek (4 sierpnia) dziennikarz poinformował, że wysłał pismo do Piotra Krupińskiego, szefa krakowskiego Archiwum X. Jak czytamy:

Wczoraj wysłałem mailem pismo do Piotra Krupińskiego, szefa krakowskiego Archiwum X. Dotyczyło ono braku działań w sprawie przeszukania garażu przy ulicy Konwalii w Gdańsku. Co prawda, odpowiedzi na swoje pismo nie dostałem, jednak natychmiast po jego otrzymaniu krakowskie Archiwum X zleciło przeszukanie garażu. Dziś przez kilka godzin pracowali tam policjanci i strażacy. Garaż był sprawdzany ponownie georadarem i nawiercany.

Jak informowaliśmy w lipcu, pojawiły się nowe dowody w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Fundacja w jednym z garaży w Gdańsku natrafiła na ślady krwi, pojemniki po środkach żrących oraz zabetonowany kanał samochodowy.

Czy znaleziono ciało Iwony Wieczorek?

Janusz Szostak uważa, że „Fundacja Na Tropie” natrafiła na ślady zaginionej kobiety. Dziennikarz zamieścił treść pisma, które wysłał do szefa Archiwum X. Informuje w nim, że w dniach 13-16 lipca br. wraz z fundacją przeszukiwał teren przy ulicach Winogronowej i Konwalii.

W 2016 roku, po złożonych przeze mnie zeznaniach, działki te były również przeszukiwane, ale dość pobieżnie.

Teraz Szostak zwrócił uwagę na zabetonowany kanał. Co takiego wzbudziło u niego wątpliwości? Jak pisze:

Niewątpliwie kanał ten budzi wiele wątpliwości m.in. ze względu na fakt, że wylany w nim beton sięga na głębokość 1,2 metra. Nikt w ten sposób nie zalewa kanałów w garażach. Według mnie garaż przy ulicy Konwalii może być związany ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Wiele wskazuje na to, że znajduje się tam jakieś ciało, być może są to zwłoki Iwony Wieczorek.

Mężczyzna podkreśla, że do tej pory nikt się tym nie zajął, nie zabezpieczył tego miejsca i nie sprawdził tych doniesień. Serwis Fakt zwrócił się 17 lipca z pytaniem do Prokuratury Krajowej, czy śledczy z Archiwum X zamierzają przeszukać teren wskazany przez Janusza Szostaka. Odmówiono im jednak komentarza.

Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonych lub planowanych czynności.

Nowe dowody w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek
Twitter
Źródła: wiadomosci.wp.pl, natemat.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij