×

Zagadka znikającego internetu. Tak było codziennie o 7 rano przez 18 miesięcy

Zagadka znikającego internetu wreszcie rozwiązana, ale finał zaskoczył nawet fachowców, badających sprawę. W tej walijskiej wsi każdego ranka od 18 miesięcy, przestawała działać lokalna sieć. Mieszkańcy Aberhosan regularnie zgłaszali usterkę, a pracownicy firmy dostarczającej internet rozkładali ręce. Aż do teraz!

Zagadka znikającego internetu

Tą tajemnicą mieszkańcy wsi Aberhosan w Walii żyli przez 18 miesięcy. Nie wiadomo, kto w tym czasie był bardziej zdesperowany: oni, czy też pracownicy firmy dostarczającej internet, którzy przez ponad rok głowili się nad tym, co stoi za znikającym połączeniem internetowym. A znikało ono konsekwentnie, codziennie o godz. 7 rano — informuje BBC.

Schemat wyglądał tak samo: pracownicy firmy wzywani na pomoc przyjeżdżali do Aberhosan, próbując ustalić przyczynę problemów z lokalną siecią. Niestety ich starania nie przynosiły efektów. W późniejszych godzinach internet powracał w równie magiczny sposób, jak znikał. Jednak mieszkańcy Aberhosan wiedzieli już, że nie skorzystają z niego kolejnego poranka.

Wszystkiemu winne „Good Morning Britain”

W końcu miarka się przebrała. Na pomoc wezwano „ekipę Crack” — zespół profesjonalistów, który miał poradzić sobie z problemem. Tak też się stało, ale rozwikłanie tej zagadki zaskoczyło nawet fachowców. Pomogło użycie urządzenia monitorującego.

Fachowcy przemierzali Aberhosan ze sprzętem, który miał wykryć wszelkie „szumy elektryczne” i pomóc zlokalizować problem. W końcu się udało.

Stało się to o 7 rano, jak w zegarku. Nasze urządzenie wykryło dużą falę zakłóceń elektrycznych we wsi

— powiedział jeden ze specjalistów.

Źródłem problemów okazał się… stary telewizor, włączany w jednym z domów. Gdy o 7 rano Alun i Elaine Rees włączali telewizor, wyłączali tym samym dostęp szerokopasmowy dla całej wioski.

Telewizor stał w sypialni, a para emerytów każdy dzień rozpoczynała od obejrzenia „Good Morning Britain”.

Początkowo Alun i Elaine woleli pozostać anonimowi, w obawie przed społecznym ostracyzmem w Aberhosan. Ostatecznie jednak zdecydowali się ujawnić, a ich dane podał portal Daily Mail. Alun i Elaine obiecali też poprawę.

Odkąd starsza para zmieniła swoją poranną rutynę, problem znikającego internetu w wiosce nie powrócił. Mieszkańcy Aberhosan mają nadzieję, że tak już pozostanie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij