×

W trakcie rozwodu kobieta otrzymała zadośćuczynienie za rezygnację z kariery zawodowej

Niecodzienna decyzja sądu. Przyznał on kobiecie zadośćuczynienie za rezygnację z kariery zawodowej. Uważa, że gdyby nie związek mogłaby ona sporo zarobić.

Niezwykła sprawa rozwodowa

Sprawa dotyczy pary prawników z Wielkiej Brytanii. Kobieta zrezygnowała z kariery i poświęciła się wychowywaniu dzieci. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Cambridge i byłego męża, gdy ten był adwokatem, a ona stażystką w tej samej firmie. Ostatecznie to mężczyzna wziął na swoje barki utrzymanie rodziny, a była żona została w domu i opiekowała się dziećmi.

Para jednak się rozwiodna i kobieta zdecydowała, że pozwie byłego męża za rezygnację z kariery zawodowej. Sąd pozytywnie rozpatrzył jej wniosek i przyznał jej nie tylko część majątku, ale także wysokie odszkodowanie.

Zadośćuczynienie za rezygnację z kariery zawodowej

Nad sprawą pieczę sprawował Sędzia Moor i to on wydał wyrok w tej sprawie. Stwierdził, że znalazł wystarczającą „niekorzystną sytuację w związku”, aby uzasadnić przyznanie żonie odszkodowania oprócz ugody rozwodowej:

Doszedłem do wniosku, że odpowiednia kwota do przyznania za niekorzystną sytuację wynikającą z relacji, obok podziału majątku jest suma 400 tysięcy funtów.

Prawnik Jane Keir, która ma siedzibę w kancelarii prawnej Kingsley Napley i reprezentuje kobietę, powiedziała po orzeczeniu:

Cieszymy się, że nasza klientka osiągnęła sukces.

Rozwiedziona kobieta otrzymała nie tylko 400 000 funtów za utrudnioną karierę. Przyznano jej także połowę z 10 milionów funtów, które ona i jej mąż mieli w majątku.

Wielu prawników uważa, że może to być ważny wyrok w podobnych sprawach. Czy taki wyrok można uznać za sprawiedliwy? Co sądzicie?

Źródła: www.rp.pl, www.dailymail.co.uk, www.lawsociety.ie, www.rt.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij