×

Zabójca Andrzeja Zauchy pracuje w TVP. Zmienił tożsamość i tworzy znany serial

Zabójca Andrzeja Zauchy pracuje w TVP. Mężczyzna, który wiele lat temu dopuścił się straszliwego czynu, dziś posługuje się innymi danymi osobowymi. Nowa tożsamość umożliwiła mu zdobycie atrakcyjnej pracy. Po długich latach spędzonych za kratkami, dziś jest scenarzystą popularnych seriali. Jak to możliwe?

Przerażająca zbrodnia

Od zabójstwa Andrzeja Zauchy oraz jego kochanki, Zuzanny Leśniak minęło już prawie 30 lat. Sprawą morderstwa, którego dokonał mąż Leśniak, Yves Goulais żyła cała Polska. Francuski reżyser oraz scenarzysta wpadł w szał, gdy dowiedział się, że żona zdradza go z Andrzejem Zauchą. Za popełnioną zbrodnię trafił na 15 lat do więzienia. Ze względu na dobre sprawowanie, udało mu się wyjść na wolność przed czasem. 1 grudnia 2005 roku opuścił więzienie.

Aby rozpocząć nowe życie, zmienił imię i nazwisko. Szybko udało mu się także znaleźć dobrze płatną pracę. Obecnie jest scenarzystą w Telewizji Polskiej.

Jakiś czas temu Goulais udzielił wywiadu dziennikarzom Wirtualnej Polski. W rozmowie stwierdził, że bardzo żałuje tego, co się stało. Był to jego jedyny wywiad od momentu opuszczenia więzienia.

Chciałbym cofnąć czas i zmienić to, co się stało. Dopiero niedawno zrozumiałem, że ja, normalny człowiek, jeżdżący do szpitali z pomocą charytatywną, nagle stałem się potworem. Potem czułem się winny i pobyt w więzieniu mnie uratował.

Zabójca Andrzeja Zauchy pracuje w TVP

Fakt, że Telewizja Polska, w której dominuje tradycjonalistyczna, prawicowa narracja, zdecydowała się zatrudnić mordercę, może budzić liczne kontrowersje. Z drugiej strony, trzeba przyznać, że Goulais odpokutował już za swoje winy. Mężczyzna zdecydował, że zmieni swoją tożsamość, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Zabójca Zauchy i Leśniak zyskał nowe dane personalne i zaczął pisać scenariusze. Początkowo współpracował ze stacją TVN przy serialu „Kryminalni”. Po jakimś czasie, prezes TVP zaprosił go do współpracy i obecnie mężczyzna pracuje jako scenarzysta serialu „Leśniczówka”. W związku z tym, poznanie jego nowych danych osobowych jest bardzo proste. Wystarczy uważnie śledzić napisy końcowe produkcji.

Więzienna twórczość

Przebywając za kratkami, Goulais nie tracił czasu. Mężczyzna w więzieniu kręcił filmy krótkometrażowe z więźniami w rolach głównych. Właśnie tam powstały obrazy takie jak: „Wyjście”, „Więzienne sny samochodziarza Harry’ego”, „Walka” i „Skrupuł”. Pierwszy z wymienionych filmów został nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Filmów Fabularnych „Kino poza kinem” w Zielonej Górze. Twórca otrzymał nagrodę za reżyserię. Z kolei, „Więzienne sny samochodziarza Harry’ego” zdobyły w 1998 nagrodę przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Oprócz tego, podczas odsiadki Yves Goulais ukończył studia z filologii polskiej. W chwili obecnej pracuje jako scenarzysta oraz doradca scenariuszowy przy filmach fabularnych i dokumentalnych. Jego obecne imię i nazwisko to Iwo Kardel.

Fotografie: Facebook, Twitter, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij