×

19-latek zamordował rodziców i 7-letniego braciszka. Jest orzeczenie biegłych

Zabił siekierą całą rodzinę, po czym upozorował włamanie do domu. Biegli orzekli, że 19-letni Marcel C. cierpi na zaburzenia osobowości i silny egocentryzm.

Tragedia w Ząbkowicach Śląskich

Do tragedii doszło w nocy z 8 na 9 grudnia 2019 roku w domu jednorodzinnym w Ząbkowicach Śląskich. 19-letni Marcel C. zamordował siekierą rodziców i siedmioletniego brata. Po dokonania zbrodni, upozorował włamanie do domu i zadzwonił po policję, twierdząc, że musiał uciekać przed włamywaczem na dach.

Zanim policjanci przybyli na miejsce, ukrył narzędzie zbrodni oraz pieniądze, które znajdowały się w domu, a także spalił ubranie, które miał na sobie w chwili zabójstwa i na którym widniały plamy krwi. Chciał uciec za granicę, ale śledczy przejrzeli jego plan. Jak wyznał w rozmowie z Onetem prokurator Tomasz Orepuk:

Zacierał ślady po przestępstwie i starał się skierować podejrzenia na zupełnie inny tor.

Podczas przesłuchania nastolatek dał popis manipulacji i wymuszania współczucia, zanim śledczy przyparli go do muru i nakłonili, by zeznał prawdę. Pod ciężarem zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, Marcel C. ze szczegółami zrelacjonował, jak mordował najbliższych  i wskazał miejsce ukrycia siekiery.

Zabił siekierą całą rodzinę

Jak ustalili biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, chłopak jest poczytalny i może odpowiadać za swoje czyny. Oprócz tego zdiagnozowali u niego szereg problemów. Rodziców i brata obwiniał za wszystkie swoje problemy, głównie w szkole. Jak ujawnia prokurator Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy:

U Marcelego C. stwierdzono poważne zaburzenia osobowości oraz bardzo niski poziom dojrzałości emocjonalnej i społecznej, brak empatii i wrażliwości na przeżycia i potrzeby innych oraz silny egocentryzm. Psychologicznym motywem jego działania było poczucie zemsty na najbliższych. Miał wyimaginowane poczucie krzywdy z ich strony. Zdaniem biegłych istnieje duże prawdopodobieństwo ponownego zaangażowania się podejrzanego w agresywne zachowania o charakterze przestępczym.

Za zabójstwo rodziców i brata Marcelemu C. grozi wyrok dożywocia.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować