×

41-latek zabił psa młotkiem. Tłumaczył, że „chciał mu ulżyć w cierpieniach”

Zabił psa młotkiem. Policja zatrzymała mężczyznę, który okrutnie potraktował swoje zwierzę. Sprawca przyznał się do czynu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zabił psa młotkiem

Do zdarzenia doszło w gminie Marciszów na Dolnym Śląsku. W środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymał informację o uśmierceniu 2-letniego dobermana przez jego 41-letniego właściciela. Na miejsce wezwano patrol policji i obrońców praw zwierząt.

Mężczyzna tłumaczył, że pies od jakiegoś czasu chorował i chciał mu jedynie ulżyć w cierpieniach.

Policjanci na miejscu potwierdzili ten fakt. Okazało się, że 41-letni mężczyzna nie zaprzeczał, że znajdując się na swojej posesji, kilkukrotnie uderzając w głowę psa młotkiem, pozbawił go życia. Jak twierdził, pies od jakiegoś czasu chorował i chciał mu jedynie ulżyć w cierpieniach.

– relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Po zbadaniu alkomatem u 41-letniego właściciela wykryto ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto przyznał on, że wcześniej podawał psu jakieś środki.

41-letni mężczyzna został zatrzymany

Jak informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, podejrzany prawdopodobnie podawał psu trutkę na szczury. Czworonoga wykopano z ziemi i przewieziono do zakładu weterynarii sądowej we Wrocławiu. Tam przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, obejmująca m.in. badanie toksykologiczne.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia. Po wytrzeźwieniu przyznał się do popełnienia czynu. Wobec 41-letniego właściciela sąd zastosował tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: tvn24.pl, niezalezna.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować