×

Zaatakowała nożem koleżanki. Wcześniej ostrzegała, że „w szkole będzie rzeźnia”

Zaatakowała nożem koleżanki. Dziewczęta odniosły rany, ale nie stanowią one zagrożenia dla ich życia. Dramat rozegrał się dzisiaj rano w zielonogórskim liceum.

Dramat w liceum w Zielonej Górze

Do tej pory nie wiadomo, dlaczego 16-letnia licealistka zaatakowała nożem trzy uczennice V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Policja ustaliła, że nóż przyniosła ze sobą i prawdopodobnie już wcześniej planowała atak. Jak ujawnili wstrząśnięci uczniowie, poprzedniego dnia zamieszczała w mediach społecznościowych groźby o treści:

W szkole będzie rzeźnia.

Do dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek 29 września około godziny 9 rano.

 

 

Zaatakowała nożem koleżanki

Podczas lekcji w V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze, 16-letnia uczennica rzuciła się z nożem na koleżanki. Raniła trzy z nich, a w międzyczasie także i siebie. Jak potwierdza w rozmowie z portalem NewsLubuski podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji:

Młoda dziewczyna zaatakowała nożem trzy nastolatki.

Sama również odniosła rany podczas ataku. Na szczęście zadane przez nią ciosy nożem nie zagrażają życiu żadnej z ofiar. Sytuacja wyglądała jednak bardzo groźnie. Cała szkoła została otoczona przez funkcjonariuszy policji. W akcji uczestniczyły wszystkie patrole znajdujące się w okolicy.

Na miejscu pracowały także dwa zespoły pogotowia, opatrujące ranu kłute na nogach i głowach nastolatek. Jak uspokaja rzeczniczka policji:

Te nie zagrażają ich życiu. Były to przypadkowe uczennice.

16-letnia nożowniczka została zatrzymana przez policję. Na miejscu zdarzenia nadal pracują służby.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.newslubuski.pl, www.tvp.info, m.telewizjarepublika.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Freepik, Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij