×

Znalazł noworodka w kartonowym pudełku. Był oszołomiony, gdy po 2 dniach dokonał podobnego odkrycia

Chińska polityka dotycząca Jednego Dziecka, którą zapoczątkowano w 1979 roku, ograniczała liczbę dzieci rodzących się w miastach do jednego w rodzinie, z kolei we wsiach do dwóch.

Ze względu na to, że chłopcy byli bardziej pożądanymi noworodkami niż dziewczynki, wiele ciąż przerywano, gdy tylko okazywało się, że są żeńskiego rodzaju.

Małe dziewczynki były też nadzwyczaj często porzucane. Trafiały do sierocińców, z których miały szansę na dostanie się do innej rodziny, nawet spoza Chin.

Zdarzało się też, że pozostawiano dziewczynki po prostu na ulicach…

Yu Shang Zhong nie był obojętny na ich los

To wielkoduszny człowiek, który swoje ostatnie 35 lat życia poświęcił na wychowywanie porzuconych dziewczynek. Swoim poświęceniem i miłością zdobył uznanie wielu ludzi na całym świecie.

Teraz skończył 75 lat i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wcześniej miał bardzo skromne dochody, jednak nie stanowiło to dla niego problemu, aby pomagać innym.

Yu miał 40 lat, kiedy on i jego żona adoptowali swoją pierwszą córeczkę. Po czterech latach mężczyzna odnalazł w tekturowym pudełku kolejną dziewczynkę, którą również przyjęli na wychowanie. Po 3 dniach następną…

Yu znalazł na ulicach w sumie aż 12 dziewczynek i każdą z nich adoptował.

Pomimo tego, że małżeństwo żyło w skrajnym ubóstwie, robiło wszystko, aby zapewniać dzieciom najpotrzebniejsze rzeczy. Yu na początku miał tylko prace dorywcze więc często wszystkiego brakowało, ale sytuacja uległa delikatnej poprawie, kiedy w końcu znalazł stabilną posadę.

Niestety, po pewnym czasie jedna z dziewczynek zmarła. Rodzice obwiniali siebie, że nie mogli jej uratować, ponieważ byli zbyt biedni.

Musieli wybierać

Postanowili, że zatrzymają jednie 5 dziewczynek, a resztę oddadzą na wychowanie do innych rodzin, u których miały mieć lepsze warunki. Dzięki temu oni również mogli zapewnić lepsze życie córkom, które u nich zostały. Wszystkim dziewczynkom udało się nawet skończyć studia.

Córki, aby wrazić swoje uznanie dla Yu z okazji 70. urodzin kupiły mu duży złoty pierścień.

To piękne, że są na świecie ludzie, którzy potrafią poświęcić tak wiele dla innych. Tacy, którzy nie są obojętni na los bezbronnych istot i robią wszystko, co w ich mocy, aby im pomóc.

Może Cię zainteresować

zamknij