×

Mężczyźni wybrali figurę kobiet, która pociąga ich najbardziej. Byli w pełni zgodni

Ile ludzi tyle wzorców kobiecego piękna. Niektórzy Panowie z lubością będą patrzeć na kobiety wysokie i szczupłe. Inni z kolei oszaleją na punkcie pełnych bioder i niskiego wzrostu. Zastanawialiście się jednak, czy istnieje jeden, uniwersalny wzorzec piękna? Pewien brytyjski profesor postanowił to zbadać. Wyniki są dość… rozczarowujące.

Portal mamadu.pl przytacza wyniki badania przeprowadzonego przez Johna Speakmana. Jego grupą badawczą byli mężczyźni z dziesięciu krajów. Profesor zadawał im jedno pytanie: które kobiece sylwetki podobają im się najbardziej. Udzielone odpowiedzi nie ucieszą żadnej z Pań…

Przodują dwa typy

Mężczyźni za najatrakcyjniejsze typowali kobiece sylwetki mające duży biust lub te z szerokimi biodrami. Na dalszych miejscach uplasowały się Panie z sylwetką chłopięcą oraz te, które równocześnie mają i duży biust i szerokie biodra. Jako ostatnie mężczyźni w większości typowali kobiety z widoczną nadwagą i z większym brzuchem.

fot. upload.wikimedia.org

Z dużymi biodrami, ale szczupła

Sylwetki to nie wszystko. Badanie wykazało, że w parze z typem figury powinna iść też waga. Panowie w zdecydowanej większości odpowiadali, że preferują szczupłe kobiety. Za idealne BMI uznają to nieprzekraczające 19. Przypomnijmy, że BMI określa wskaźnik masy ciała. To zaznaczone przez Panów mieści się w normie, jednak podchodzi już pod lekką niedowagę.

Punkt widzenia mężczyzn

Wybory mężczyzn nie powinny dziwić. Według pewnego toku rozumowania kobieca sylwetka tj. duże piersi i biodra, powinna iść w parze z odpowiednią wagą. Mężczyźni widzą w takiej kobiecie okaz zdrowia i płodności. Innymi słowy, według utartego schematu, szczupła kobieta na pewno nie będzie miała problemu z zajściem w ciążę, z urodzeniem dziecka. Duża waga u kobiet często kojarzy się z problemami zdrowotnymi, co może się wiązać z trudnościami przy staraniach o potomka.

Polecane

Może Cię zainteresować