×

Pies niósł w pysku noworodka. Policja poszukuje rodziców porzuconego maleństwa

Pracownicy parkingu lokalnego szpitala dosłownie struchleli na ten widok: pies niósł w pysku noworodka. Niestety, dziecko było już martwe. Jak na razie nie wiadomo, kim byli jego rodzice. Dyrekcja szpitala podejrzewa, że rodzice celowo porzucili zwłoki dziecka, zamiast je pochować.

Pies niósł w pysku noworodka

Do wstrząsającego zdarzenia doszło na parkingu przyszpitalnym w indyjskim mieście Jaipur. Pracownicy parkingu zauważyli jak pies niósł w pysku noworodka. Jednocześnie gdy pies zauważył personel natychmiast upuścił ciało maluszka. Niestety, noworodek był martwy. Ważył zaledwie 2,5 kg. Stwierdzono, że zmarł 12 godzin po porodzie. Obsługa parkingu wezwała policję.

Poinformowaliśmy ją o psie błąkającym się po terenie szpitala, niosącym zwłoki dziecka. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w tej sprawie

– przekazała portalowi timesofindia.com dr Asha Verma

Policja poszukuje rodziców dziecka. Dodatkowo, próbuje wyjaśnić w jaki sposób pies odnalazł zwłoki dziecka.

Pies niósł w pysku noworodka
Wikimedia Commons

Śledczy poszukują rodziców martwego noworodka

Dyrekcja szpitala sugeruje, że noworodek urodził się w szpitalu. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn dziecko zmarło. W związku z procedurami ciało dziecka zostało wydane rodzicom. Tymczasem oni porzucili zwłoki noworodka, prawdopodobnie ze względu na wysokie koszty pogrzebu.

Noworodki przekazujemy ich rodzicom i to oni są odpowiedzialni za sposób pochówku lub kremacji, gdyby któreś z dzieci urodziło się martwe albo zmarło chwilę po porodzie

– wyjaśniła dr Verma, cytowana przez portal timesofindia.com.

Dr Asha Verma

Z drugiej strony wysoce prawdopodobny jest scenariusz, że pies znalazł martwe dziecko w całkiem innym miejscu i doniósł go do miejsca gdzie próbowano go schwytać.

Uroczystości pogrzebowe w Indiach silnie powiązane są z wiarą. Ciała spala się na specjalnie przygotowanych drewnianych stosach, które znajdują się blisko rzeki Ganges. To tam na koniec wyrzuca się prochy zmarłego. Cała ceremonia trwa kilka dni,a a zorganizowanie takiej uroczystości jest bardzo kosztowne. Może wynieść nawet 4 000 złotych i świadczy o wysokim statusie społecznym rodziny. Nie wszystkich stać na poniesienie takich kosztów.

W celu rozwikłania sprawy śledczy pobrali z ciała noworodka próbki DNA. Co pomoże w odnalezieniu jego biologicznych rodziców, a to doprowadzi do wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.edziecko.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij