×

Pijany 27-latek stracił panowanie nad kierownicą. Wjechał w grupę nastolatków

W Zwierzynie, w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do tragicznego wypadku. Nietrzeźwy 27-latek tracąc panowanie nad kierownicą ciężko ranił cztery osoby. Jest już zatrzymany przez policję.

Szczegóły wypadku

Do groźnego wypadku doszło po godzinie 17:20. Kobieta razem z trzema 15-latkami prowadziła rowery, poruszając się chodnikiem w pobliżu stacji kolejowej. Niespodziewanie zza zakrętu wjechał w nich pijany kierowca, prowadzący samochód marki renault megane.

Z informacji podanych przez lubuską policję wynika, że gdy 27-latek został poddany badaniu trzeźwości, miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

Ciężko ranni piesi

Ofiary wypadku doznały poważnych obrażeń. 43-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w Drezdenku, natomiast nastolatkowie przebywają obecnie w placówce w Gorzowie Wielkopolskim.

Sprawca wypadku automatycznie stracił prawo jazdy, lecz nie są to jedyne konsekwencje, z którymi się zmierzy. Najprawdopodobniej odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Jednak żeby sformułować konkretne konieczne będzie ostateczne ustalenie uszczerbku na zdrowiu poszkodowanych.

Polecane

Może Cię zainteresować